Rozhodla jsem se vydat za příběhem těhle bot, protože na ně dost dlouho koukám. Taky mě dost fascinují. A protože je tahle historie fakt dlouhá, vytáhla jsem jen to nejpodstatnější – na rozdíl od učitelky dějepisu.

Nike Tailwind

Psal se rok 1978, Ice Cube se chystal oslavit 9. narozeniny a v Nike vynalezli novou technologii podrážek jménem Nike Tailwind. Už tenkrát se soutředili na odpružení, odolnost a hlavně komfort.

První bublina

O dalších 9 let později (1987), kdy Ice Cube slavil 18. narozeniny a už byl členem N.W.A., se děly velký věci i ve společnosti Nike. Přišli totiž se svojí první viditelnou bublinou – přece se ty technologie nebudou schovávat. A odstartovali tak něco úplně nového.

Cesta technologické bubliny

V průběhu devadesátých let Nike sypal další a další modely Air Max, technologickou bublinu zvětšoval – Air Max 93 nebo ji přesunul do přední části boty – Air Max 95. (viz obrázek).

 

Všechno nejlepší!

Teď, v roce 2017, kdy Ice Cube vydává hitovku Good Cop Bad Cop, zažívá Nike 30 let výročí od svojí první technologický bubliny. No a k téhle příležitosti vydal nejpropracovanější a nejtechnologičtější botu za celou svojí existenci, jmenuje se Nike Air  VaporMax. A i když jsem jim ze začátku nemohla moc přijít na chuť, teď na ně myslím asi tak každý 4 minuty svýho života.

39 000 komponentů

Jediný, co mě drží od šťastného spokojeného života s Nike Air Vapormax, je cena, která se nedostane pod 5 000. Na druhou stranu, tahle bota se skládá z 39 000 komponentů, aby byla perfektní. Takže, když to spočítám, je to necelých 13 halířů za komponent a to už se vyplatí. Já si svůj nákup už obhájila, jen si musím počkat na release těhle černých „Triple Black“, jehož datum je zatím neznámý.

No a kdyby vás zajímalo víc, mrkněte na tohle video:

Zdroj: www.highsnobiety.com

                 www.sneakernews.com