I ten nejvěrnější partner se může během několika sekund proměnit v nejnenáviděnější osobu ve vašem okolí. Dá se na něco takového vůbec zapomenout?

Teplé letní měsíce přímo svádějí k jakýmkoliv neřestem. Ať už alkoholickým, cukrovinkovým nebo nějakým jiným, nejspíše dojdeme k závěru, že ty postelové jsou pro všechny tou nejhorší zkušeností a „fackou“ do reality. Jedna noc může skončit jako neodpuditelný strašák celého vztahu a bez neomalenosti ho po třech slovech promění v nesložitelný rébus. „Podvedl(a) jsem tě.“

pexels-photo

Těžko říct, zda je lepší zatloukat, zatloukat, zatloukat, nebo všechno vyklopit. Jak se říká, co hlava neví, srdce nebolí. Pokud jde o jednorázový úlet ve večírkovém opojení, který nic neznamenal, možná tuto větu opravdu můžete zařadit do svého života. Ale pozor na to, aby se nestala vaší mantrou. Upřímnosti vztahu sice moc nepřidáte, ale raději tohle než ho celý ztratit nebo druhému zbytečně ublížit.

Slyšet něco takového je totiž jako dostat nožem do srdce. Někteří okřejí po pár rumech, ostatní zabalení pod peřinou probrečí několik balíčků kapesníků a zažijí pár panických záchvatů. Umořeni svou představivostí a ohořelým zbytkem sebevědomí usínají s rozbřeskem a vyplakaným mořem pod postelí. Což možná ocení ti, kteří neradi cestují až do Chorvatska ale až ráno vystrašíte spolubydlící opuchlým obličejem a zarudlýma očima, s kapesníkem přilepeným u nosu, určitě vděčná nebude.

broken-arm-1221297_1920

Pod tíhou otázek: Proč zrovna já? Jak mi to mohl udělat? Musí to byt sen, tohle nemůže být pravda, se podtrhly kolena už nejednomu silákovi. Přitom podle statistik je šance padesát na padesát, že nás naše drahá polovička podvede. Přesněji ženy ve dvaačtyřiceti procentech a muži v šedesáti čtyřech. Dobrou zprávou je, že většina zasažených párů tuhle zkoušku ohněm přežije. Buď se rozejdete, nebo paradoxně vyjdete mnohem silnější než předtím.

A jak k něčemu takovému dospět? V první řadě uklidněte svůj ohňostroj emocí a výbuchů. Nedělejte unáhlené závěry a nechte si pár dní na rozmyšlenou. Mezitím vyražte s přáteli na víno nebo něco tvrdšího, vylijte jim srdíčko a poslechněte si i jejich názor, který vám může rozhodování usnadnit.

divorce-separation-marriage-breakup-split-39483

Nejdůležitější otázka, která čeká na zodpovězení je: Stojí mi za to pokračovat? Samozřejmě odpovědi typu – máme spolu děti, společný byt, bylo by to složité – zapuďte v tento moment co nejdále a přivolejte možná těžko slyšitelnou pravdu. Pokud ale oba máte vůli pokračovat dál a u partnera vidíte snahu vše vylepšit, nevyzvídejte detaily nevěry a radši zapátrejte po příčině. Možná totiž za všechno můžete společně. Sepište si tak různé důvody, věci, které vás napadají, a chtěli byste zlepšit. Vymyslete nová pravidla, například: „Štve mě, že vždycky chodíš pozdě.“„Ale za to nemůžu, mám hodně práce.“„Tak příště, pokud budeš vědět, že to na čas nestihneš, napiš mi smsku a já budu klidnější.“

anger-1226183_1280

Vyjeté koleje jsou sice pohodlné, ale pokud po tomto extempore chcete vztah zachránit, vybudujte je přes příjemnější místa, kde vám záchranáři životního prostředí nebudou házet do oken výkaly a schválně do cesty stavět železniční přejezdy. A hlavně, snažte se pak celou dobu více než předtím!

Foto: Pixabay, Pexels