Trilogii filmů „Návrat do budnoucnosti“ v čele s legendárním Marty McFlyem v podání Michaela J. Foxe zná asi každý. Ve druhém dílu se MartyMcFly dostane do budoucnosti, a to konkrétně do roku 2015, kde nosí samozavazovací boty od Nike.

$200,000

Tyhle boty Nike nechal v roce 2011 skutečně vyrobit pro širší veřejnost, ale pouze 1510 párů, a následně pak byly vyrobeny i v roce 2016, ale již pouze 89 párů. Jediný známý majitel těchto tenisek v České Republice a na Slovensku je rapper Patrik „Rytmus“ Vrbovský. Ten vlastní model z roku 2011, který ještě nedisponoval samozavazovací funkcí.

Tyhle legendární skoro-lyžáky jsou ale nesmírně raritní model. Poptávka několikanásobně převyšuje nabídku, a tak se jejich cenovka dostává do astronomických výšin. V poslední aukci, která proběhla v listopadu minulého roku, se částka vyšplhala až na neskutečných 200 tisíc dolarů.

Originální pár

Nike MAGs jsou nyní vnímány jako nejslavnější bota, kterou by chtěl mít doma každý sneakerhead, i když pravděpodobně jen vystavenou na poličce. Tenhle originální pár z roku 1989, který Marty McFly ve druhém dílu obul, bude možné vyhrát v aukci na filmovém festivalu Comic-Con již tenhle podzim. Aktuálně jsou boty v rukou Prop Store, což je aukční jednotka zaměřující se na pamětihodnosti spjaté s filmovým průmyslem. Pokud máte přebytečných pár tisíc, můžete zkusit svoje štěstí.