Dánská šperkařská firma Pandora si od začátku kladla za cíl dělat radost ženám. A povedlo se. Jejich šperky jsou symbolem ženské radosti.

Začátky této firmy ale nebyly tak velkolepé, na počátku stál malý dánský šperkař, který chtěl dělat šperky s duší a významem. Jeho úsilí se mu vyplatilo, firma Pandora v současné době vlastní pobočky v dalších 70 zemích.

Příběh společnosti se začal přibližně před třiceti lety, kdy si dánský zlatník Per Enevoldsen a jeho žena Winnie založili malý zlatnický krámek v Kodani. Hned od počátku manželé často navštěvovali Thajsko, v němž se nechali inspirovat a unášet tamějším šperkařským uměním. Po několik let stačilo Enevoldsenovým přivážet do Dánska thajské šperky a prodávat je dál.

Pandora 03

V roce 1987 se ale dánští manželé rozhodli svůj byznys posunout trochu jinam. Do jejich firmy přišel první designér, s jehož pomocí se zrodila Pandora tak, jak ji známe. Společnost začala vyrábět své vlastní designové šperky a v roce 1989 se manželé rozhodli umístit výrobní manufaktury do Thajska.

Postupné budování značky

I přes velký úspěch si ale firma musela na svůj celosvětový věhlas ještě několik let počkat. Dá se říct, že zlomovým bodem pro společnost Pandora byl rok 2000, kdy byl poprvé do prodeje v Dánsku dodán ikonický náramek. Zákazníci jej svým zájmem podpořili, a tak už v roce 2003 mohla Pandora expandovat do dalších zemí.

Pandora 02

Rok 2003 rozšířil firmu o pobočku ve Spojených státech, v následujícím roce se Pandora rozrostla o pobočky v Německu a Austrálii. Za dobu své expanze se firma vyvinula od skandinávského konceptu až k celosvětovému koncernu s pobočkami napříč celou planetou. Její zvláštnost a výjimečnost je navíc utvrzována stálou existencí thajských manufaktur.

Šperkařský magnát?

Pandora má v současné době rozmístěny své pobočky na šesti kontinentech, dohromady se jedná celkem asi o 900 obchodů. Šperky této značky ale nesou mnohem vyšší prodejní potenciál, na celé zemi si můžete šperky značky Pandora zakoupit v necelých 10,5 tisících obchodech na světě.

Celkovým mottem firmy je nabízet ženám po celém světě vysoce kvalitní šperky, které vynikají tím, že jsou ručně vyráběné, moderní, originální a cenově dostupné a každá žena si navíc z velkého výběru může najít ten pravý šperk, který nejlépe vyjádří její jedinečnost.

Pandora 01

Je fakt, že Pandora šperky mohou posloužit a vyhovět opravdu široké škále žen – od sestry, přes přítelkyni, tchyni až po vlastní maminku. Kromě kolekce nadčasových kousků mohou klienti vybírat ze sezónních kolekcí, které pokaždé do šperkařského byznysu přinesou nový svěží závan.

Foto: Oficiální webová prezentace firmy Pandora