Neočekávané se stalo skutečností: McDonald’s poprvé v historii mění svou ověřenou recepturu. Velká změna se bude týkat Big Macu.

Co může za tak náhlou změnu léty prověřené receptury? Zřejmě nejspíš stále rostoucí oblíbenost asijské pikantní omáčky Sriracha, která v posledních letech zažívá velký boom. Omáčka obsahuje unikátní směs thajského pepře a česneku a její novodobí fanoušci si s ní vylepšují chuť pizzy, křidélek, burgerů a mnoha dalších pokrmů.

Snaha vyjít jim vstříc a nabídnout jim oblíbenou Sriracha omáčku přímo v jejich Big Macu se pak jeví jako zcela logický krok. Ve 126 restauracích v Ohiu si tak mohou lidé odhlasovat, zda chtějí mít Big Mac s tradiční omáčkou od McDonald’s nebo si raději dopřejí novinku se Sriracha omáčkou.

Království za omáčku

Asijská omáčka z thajského pepře bude nově navíc u McDonald’s k dispozici jako dip. Tuto variantu už ostatně u McDonald’s otestovali v průběhu minulého léta. Tehdy vydal řetězec restaurací jeden zkušební sendvič, který obsahoval právě tuto omáčku, aby mohlo být zjištěno, nakolik budou zákazníci fast foodového řetězce o novinku tohoto typu stát. Sendvič byl navíc doplněn baby špenátem a kapustičkami.

02

Nový sendvič s názvem Signature Sriracha přinesl svým fanouškům kombinaci zavedené speciální omáčky McDonald’s, která byla používána do Big Macu a k tomu navíc vyladěnou chuť nové Sriracha omáčky. Krok směrem ke změně receptury a přizpůsobení se zákazníkovi je zatím podle McDonald’s první, ne však poslední vlaštovkou změn, které povedou k nové image firmy.

Čas změn nastává

Zdá se, že McDonald’s chce jít stále více a více vstříc svým fanouškům a zákazníkům, což bude přinášet nové a nové změny. Možná, že se ale za pár let dočkáme širšího spektra chutí, které budou od těch, na které jsme u McDonald’s zvyklí, zcela odlišné.

01

Nový Big Mac se Sriracha omáčkou je prozatím dostupný jen ve Spojených státech, ale pokud vše půjde dobře, dočkáme se jeho mezinárodní premiéry už příští rok. Tak tedy doufejme, že se všechno podaří.

Zdroj: Independent