čokoláda ichoc

Najít opravdu kvalitní veganskou čokoládu – to není až tak lehký úkol. My jsme však našli jednu jóóó kvalitní: Seznamte se s iChoc!

Dairy Milk (tedy těch s původem v kravském mléku) čokolád najdete v potravinářském průmyslu desítky, ne-li stovky. Ale jak je na tom kategorie veganských čokolád?

Díky velkému růstu poptávky po veganských sladkostech vzrůstá každým dnem také nabídka, a tak se můžeme pyšnit seznamem již desítky čokolád bez živočišných ingrediencí:

  • čokoláda Ritter Sport
  • čokoláda Manner
  • čokoláda Lifefood
  • RAW čokolády OMBAR
  • čokolády SCOTTOLADE
  • čokolády iChoc

Všechny čokolády jsem ještě neměla možnost ochutnat, zaujala mne však ta poslední – iChoc!

čokoláda ichoc

iChoc: čokoládovější už být ani nemůže

Ochutnala jsem prozatím dvě této značky: White Vanilla Almond Orange. Obě jsou svou chutí tolik odlišné a originální, že si zaslouží vaši pozornost.

White Vanilla

Jestliže existuje chuťové nebe, pak je jím právě tato příchuť vegan čokolády. Po vložení do úst se pomalu rozpustí a na jazyku vám důrazně utkví „mléčná“ sladkost, jemnost, ale také výraznost. Pro mne osobně to byl velký zážitek, protože jsem ochutnala bílou čokoládu asi po 3 letech.

Doslova jsem se zastavila uprostřed hypermarketu, zavřela oči a užívala si ten slastný pocit.

Jediný čtvereček ukrývá chuť mandlí i přesto, že žádné neobsahuje – tu zajišťují tigernuts – jde o hlízky rostliny s názvem Šáchor. Obsahují velké množství vitamínu C a E, ale také různé minerály, jako je fosfor, vápník, železo. A pokud vám obecně oříšky nedělají dobře, u tigernuts se nemusíte bát, navíc totiž obsahují i některé enzymy, které pomohou zlepšit trávení.

Může se zdát, že je tato čokoláda „jen“ bílá, tedy žádná sláva, žádné překvapení pro chuťové buňky, ve skutečnosti je však opravdovou dobrotou. Tady rozhodně platí: V jednoduchosti je krása.

čokoládaichoc

Almond Orange

Druhou čokoládou, kterou jsem od této značky ochutnala, je příchuť pomeranče v kombinaci s mandlemi. Ačkoli vůbec nemám ráda čokolády, které v sobě ukrývají citrusové překvapení, u této je to spíše velké plus. Protože nechutná vůbec jako klasické čokolády „obohaceny“ (nebo spíše ochuzeny?) o citrusovou příchuť. V jednom čtverečku najdete i kousky mandlí, což mám ráda. Není to tedy jen o rozpuštění čokolády a vychutnání si jednotlivých chutí, které se různě prolínají, ale je to také o jejich rozpoznávání a užívání si oříškového překvapení.

Oproti bílé White Vanilla je tato více jako klasické čokolády. Bílá se při rozpouštění zdá taková olejovitá, což u Almond Orange nepociťuji.

Závěr

Opravdu stojí tyto čokolády za vyzkoušení? Jaká je vlastně jejich cena? V Česku je dostanete za cenu kolem 60 korun, což je na organickou čokoládu, která se jen kvalitně netváří, ale úžasně i chutná, poměrně dobrá cena. Za mě tyto čokolády mají obrovský palec nahoru!

Ale každý z nás má trošku jiné chuťové priority, a tak se tyto čokolády nemusejí stát těmi nejoblíbenějšími právě pro vás. Naštěstí je výběr iChoc dost velký na to, abyste alespoň ochutnali a zkusili najít toho svého favorita!

A protože White Vanilla Almond Orange jsou jen částí ze sortimentu značky iChoc, jaké můžete ještě najít příchutě? Například Choco Cookie, Milkless, Super Nut nebo White Nougat Crisp.

cokoladyichoc

Foto: Denisa Jelínková