Těžko si představit partu gangsterů, které byste mohli fandit víc než tři sympatické seniory s tvářemi Morgana Freemana, Michaela Caina a Alana Arkina, jež nestíhají platit zvyšující se účty, a proto se rozhodli vykrást banku. Loupež ve velkém stylu pobaví, dojme a tak celkově příjemně pohladí.

„Loupit je špatné, áno?“ ujistil by vás školní poradce Mackey z populárního seriálu South park. Ale co když jste důchodce, který přišel o penzi, banka vám zvýšila hypotéku a chcete alespoň důstojně dožít. Tak je loupež možná posledním prostředkem, jak toho dosáhnout. Protože povinnost postarat se o své nejstarší se ve společnosti, zvlášť té západní, už moc nenosí.

Laskavý humor, který pohladí

V tomhle filmu se vám dostane příjemného laskavého humoru, takového toho na který třeba brnkal už StážistaRobertem de Nirem, trocha toho morálního poučování, ale i občasná dávka napětí. Svým způsobem je to ideální mix pro pohodový večer, který si s tímhle snímkem dozajista užijete.

Největší předností je samozřejmě ústřední trio, které ztvárnili protřelí harcovníci, a kteří si své role s gustem užívají. Samozřejmost, s jakou nakonec ke spáchání zločinu a jeho provedení přistupují, vás docela strhne. Samozřejmě je ale divák pořád skrze různé scény ujišťován, že oni jsou ti hodní, a tak jim stále držíte palce a úspěšnou loupež jim přejete.

Postavy i postavičky, které zaujmou i pobaví

Hlavní postavy doplňují i další sympatické postavičky, které dobrý pocit z tohoto díla ještě více umocňují. Vévodí jim Christopher Lloyd (profesor Emmet Brown z Návratu do budoucnosti) jako senilní a často velmi zmatený člen seniorského klubu, jehož jsou naši sympatičtí lupiči součástí.

Devadesát minut, které nám film nabízí, utekly vskutku velmi příjemně. Někdy běžely trochu pomaleji, ale odpustíte to. Sportovní terminologií do toho totiž všichni zúčastnění dali srdíčko a je to hodně znát.

I díky tomu si najde film cestu k tomu vašemu, kterého se příjemně chopí hned na začátku a už nepustí. Z kina pak odejdete příjemně nalazení, ale na druhou stranu budete také přemýšlet nad tím, jak to udělat, abyste v podobné situaci nikdy neskončili. A za mě je tohle ten nejlepší výsledek, jakého takový snímek mohl dosáhnout.

Foto: Oficiální stránky filmu