Obrovskou nadvládu v kinech pečetí Marvel monumentálním úspěchem Black Panthera, který rozhodně předčil očekávání. Origin o vládci Wakandy, který se občas prohání v kočičím převleku, v klídku míří za miliardou a možná ještě dál a Marvel je jednoznačně nejlíp vydělávající značka v kinech.

Dosavadní filmy od Marvelu souhrnem vydělali přes 14 miliard dolarů, Panther přisypává dál a zanedlouho vtrhnou do kina třetí Avengers. O takových číslech si můžou jiné značky zatím zdát. V závěsu je až s 8 miliardami a kouskem Harry Potter a svět kouzelníků a mudlů, tedy včetně Fantastických zvířat. Jinými slovy Marvel se svým tempem i receptem na úspěch jde takřka do nedohnatelného trháku.

Král Wakandy = král pokladen

Nemalou měrou k tomuto náskoku momentálně přispívá i Black Panther.  Ten už vydělal více jak půl miliardy na domácím trhu v USA, přes dalších 400 přidal ve zbytku světa. A to prosím za tři týdny. Navíc zatím určitě nepoleví, protože třeba na premiéru v lukrativní Číně teprve čeká. Tržby táhne vysoko afroamerická komunita, která v Pantherovi nachází více než jen komiksového hrdinu. Ale i zbylí fandové žánru či příjemné oddechové kinematografie mohou být spokojení, viz naše recenze.

Nicméně, ať už vám film sedl nebo ne, jedno musíte uznat. Marvel svou práci umí na jedničku, protože ve finále nejde o nic jiného než o peníze. A ty kluci a holky z Marvelu evidentně vydělat umí. Takže nezbývá než smeknout. Good job.

Foto: © Marvel