Filmový rok 2017 máme již za sebou, před námi se otevírá další. Na jaké pecky se můžeme těšit hned v prvním měsíci lednu, se dočtete na následujících řádcích. Kino čeká i na vás, vybírat jakžtakž z čeho bude, ale nějaký velký odvaz nás asi nečeká.

Insidious: Poslední klíč – Premiéra 4. ledna

Série Insidious se vrací počtvrté, i tentokrát bez režijní účasti hororového génia Jamese Wana, ale stále aspoň s jeho produkčním dohledem. Což, jak ukázal už třetí díl, vlastně i stačí, tak snad nás i tentokrát čeká dostatečně mrazivá a děsivá podívaná. Tentokrát se podíváme do minulosti parapsycholožky Elise.

Fanoušci kvalitní kinematografie by si ještě neměli nechat utéct snímek Velká hra. Film podle skutečných událostí představí příběh Molly Bloom, lyžařky, která proslula jako pořadatelka ilegálních pokerových večírků nejen pro celebrity. V hlavní roli prý září Jessica Chastain.

P. S.: Taky startuje nová pohádka Zdeňka Trošky Čertoviny. Troufnete si? 🙂

Nejtemnější hodina – Premiéra 11. ledna

Druhý premiérový čtvrtek nabízí na výběr pouhé tři filmy. Jeden z nich je navíc záznam koncertu Motörhead. Proto bych být vámi pozornost nasměroval k historickému filmu Nejtemnější hodina soustředící se na Winstona Churchilla a jeho rozhodnutí na počátku 2. světové války. Gary Oldman patří k horkým kandidátům na Oscara.

Ti, co budou hledat nějaké lehčí téma, možná ocení Zmenšování. Komedii s Mattem Damonem, kde se problém přelidnění řeší, jak už napovídá název, eventuálním zmenšením lidí.

Coco – Premiéra 18. ledna

Sázka na pohodovou jistotu určitě bude další animák z pixarovské stáje. Díky snímku Coco nahlédneme do říše mrtvých, což zrovna nezní jako nejpohádkovější téma, ale víme, že kouzelníci z Pixaru umí.

Do kin také dorazí adept na Oscary Tři billboardy kousek za Ebbingem.

Zoufalost české kinematografie nejen názvem bude hájit Filip Renč s adaptací knížky Haliny Pawlovské Zoufalé ženy dělají zoufalé věci.

Labyrint: Vražedná léčba – Premiéra 25. ledna

Poslední lednový týden by měli zbystřit milovníci postapo teenage dramat á la Hunger games. Konečně se dočkáme vyvrcholení docela slušně rozjeté trilogie Labyrint a prý se dozvíme všechny odpovědi na vyřčené i nevyřčené otázky. A snad také slušného akčního nářezu.

Takže přeji příjemnou podívanou a jako obvykle recenze na některé výše zmíněné filmy najdete u nás na www.shut-down.cz.

Foto: Insdious ©Blumhouse production