Sebevědomé ženy, jejichž věk se přehoupl přes třicítku, mohou být nejlepšími milenkami, ale také partnerkami. Ale co když se samy rozhodnou pro single život?

Jsou pořád mladé, pořád krásné a atraktivní, ale místo mladické nerozvážnosti a nestálosti mají životní nadhled pramenící z letitých zkušeností. Vědí, co chtějí a zpravidla také vědí, jak toho docílit. A stejně tak už dobře vědí, co nechtějí a dovedou to formulovat a zařídit se podle toho. Co když je ale to, co nechtějí, právě dlouhodobý partnerský vztah?

Mnohé třicátnice svůj single život zdůvodňují tím, že normální a slušní muži jsou už dávno rozebraní a zadaní a jim tak nezbývá nic jiného, než žít samy. Co když je to ale jinak? Nemusí to být nutně fanatické kariéristky, které svůj soukromý život zcela upozaďují, i úplně obyčejné ženy se zdravým přístupem k práci i k životu stále častěji volí single životní styl.

Unsplash - Paige Marie

Proč? Protože je to pohodlné. Nemusí se o nikoho starat a mohou si dělat to, co chtějí, bez ohledu na někoho druhého. Mohou si doma vařit zdravá jídla, aniž by se jim partner vysmíval a vyžadoval gulášek a svíčkovou. Anebo si doma nemusí vařit vůbec, a stejně tak je za to nebude nikdo soudit, že jsou příliš emancipované.

Vlastní pohodlí i vysoké nároky

Zatímco dvacítku si ještě jakž takž lze vytvarovat k obrazu svému, třicetiletá žena si už svůj život a názory tak snadno ovlivnit nenechá. A také má na svého partnera vyšší nároky. Sice už tuší, že princové na bílých koních nepřijíždějí, ale to jim nebrání v tom mít na svého muže určité požadavky. A pokud svá kritéria u potenciálních partnerů nenajdou, jednoduše se smíří s tím, že to tentokrát asi nevyjde. A jsou single.

Protože vědí, že mají určitou hodnotu, která by se jim měla v jejich partnerovi zrcadlit. Jsou pracovně úspěšné, pečují o svůj vzhled, jsou chytré, zkušené – a totéž vyžadují od svého protějšku: Je tedy těžké se jim zavděčit. Na druhou stranu, pokud se vám podaří je přes všechna jejich kritéria a požadavky dobýt, máte slušnou šanci na pořádně nakopnutý a kvalitní vztah se vším všudy.

Single život ničí umění kompromisů

Na jednu stranu je bezpochyby výzva najít si krásnou, sebevědomou a samostatnou partnerku, na druhou stranu můžete narazit na problémy se sžíváním se. Single život totiž skýtá lidem příjemné možnosti, kterých se jim pak v partnerském vztahu nechce vzdávat.

Sami sobě totiž singles nikdy nemusí hlásit, kam a s kým jdou a kdy se vrátí, nemusí plnit partnerská očekávání na full service v domácnosti a nemusí se ze svého životního stylu nikomu zodpovídat ani brát ohledy. A touhu po vřelém objetí přece lze zahnat i náhodnou známostí nebo kamarádem s výhodami, že.

Ať jsou sebevědomé single třicítky sebelákavější výzvou, pravdou je, že vás snaha o harmonický partnerský život s nimi pěkně potrápí. Kompromisy se totiž po určité době pohodlného single života hledají jen stěží. Ale na druhou stranu si s nimi dozajista užijete skvělý milenecký poměr. O tom žádná.

Unsp. Drew Coffman

Foto: Unsplash/Ryan Moreno, Alex Suprun, Paige Marie, Drew Coffman