Eminem vydal před časem svoje deváté studiové album Revival, které s sebou nese spoustu negativních i pozitivních ohlasů. Vzhledem k tomu, jak celá deska zní, se vlastně ani nemůžeme divit. Desky Revival se během prvního týdne prodalo 280-300 000 kusů, což je číslo o více jak polovinu menší, než u jeho předchozí desky Marshall Mathers LP2 (2013), která se v prvním týdnu dostala na 792 000ks.

Revival je posazeno na úplně jiné lince než Shadyho předchozí desky a tak se na její konto vyjádřilo několik známých interpretů, často právě i bývalých nebo současných Eminemových spolupracovníků. Za zmínků stojí rozhodně Joe Budden, člen hudebního uskupení Slaughterhouse, které úzce spolupracovalo s Eminemem na několika projektech a zároveň je podepsáno pod Shady Records, potažmo Interscope Records. Ten se na adresu alba vyjádřil naprosto jednoznačně a nazval ho „trash“ (odpad).

 Akademiks a DJ WhooKid, přičemž druhý z nich se přímo podílel na kompilaci SHADYXV, která vyšla v roce 2014. WhooKid se snaží v rozhovoru pro Complex spíše otevřít prostor k diskuzi, ale Akademiks silně oponuje a dává jasně najevo svůj názor.

Deska se drží v recenzích napříč internetem přibližně na 50%, což je na Eminema opravdu slabý výkon. Častokrát slýcháváme, že je deska těžko stravitelná pouze na první poslech a potřebuje svůj čas. Co je na tom pravdy? Přečtěte si například i o tom, jaký spor vznikl díky Revival s uskupením Die Antwoord.

Jaký máte názor nové album od Eminema vy? Napište nám komentář.