Komediální bůh, mistr gumové tváře a brilantní imitátor Jim Carrey míří na televizní obrazovky. Komediální drama Kidding začne vysílat stanice Showtime (Dexter, Homeland) již v září.

Dávno neplatí, že televize je jen odkladištěm nápadů, herců a tvůrců, které nikde jinde nechtějí. Naopak. Mnohdy nabízí skvělou alternativu k jinak v poslední době monotónní kino nabídce. Pro to si do ní nacházejí cestu, čím dál zajímavější jména. Dalším z řady je Jim Carrey, který s sebou přivedl i hvězdného režiséra Michaela Gondryho, se kterým natočil Věčný svět neposkvrněné mysli.

Jim Carrey jako ikona dětské zábavy…

Spolu budou v seriálu Kidding vyprávět příběh Jeffa, také známého jako Mr. Pickles („pan Okurka“), který je obrovskou hvězdou bavící milióny dětí. Svou kariéru zvládl přetavit navíc ve vybudování multimilionového impéria.

Jenomže vše, co vybudoval, se začne otřásat v základech a v ohrožení je nejen jeho byznys, ale i jeho rodina. A krize postupuje rychleji, než by laskavý Jeff mohl zvládat. Není těžké si dovodit, že tedy nepůjde o klasický sitcom, jako spíše komedii s dramatickými prvky. A to je žánr, kde podle mě Jim Carrey exceluje. Však jeho nejlepší role – Věčný svit neposkvrněné mysli, Muž na Měsíci, Truman show – do takového žánru spadají.

Kidding nabídne v první sérii deset epizod a už teď se na ně těším.