Je to zvláštní, ale role ve společnosti se opakují. A tak zcela určitě má každý člověk ve svém okolí alespoň jednoho zástupce každého níže uvedeného typu.

Lidská povaha je sice nevyzpytatelná, ale některé rysy jsou dominantní a snadno rozpoznatelné. A i přes osobnostní jedinečnost si tak mohou být i individuální jedinci velmi podobní. Čím to je, nevíme. Ale víme, koho máte mezi přáteli!

1. Notorický cestovatel

Po dokončení střední školy ho to prostě táhne ven. Možná mezi svými cestovatelskými výjezdy zvládne vystudovat i vysokou školu, ale dost možná se podobnou formalitou ani neobtěžuje. Na Facebooku odpovídá málokdy, a když už na síti jeví nějakou aktivitu, tak postuje fotky ze svých cest.

Když se vrátí domů, nadšeně vypráví o svých zážitcích a hrne se do nových, přičemž mu jen pramálo vadí, že už svým natáhnutým vyprávěním každého nudí. A navíc mu nevadí, že s každou další cestou se stále více vzdaluje svému domácímu prostředí a se svými přáteli si tak může vyprávět možná leda o tom cestování. Notorickým cestovatelem může být i žena!

traveller-349963_1920

2. Pár, který je spolu už asi sto let

Poznali se nejpozději na základce a na střední v prváku spolu začali chodit. Ostatní lidé kolem nich se scházejí a rozcházejí, ale tihle dva drží. A tak se s postupem času vypracují na vysněný vzor svých věčně vztahově nespokojených přátel.

Navíc mají díky dlouhé společné minulosti prakticky identickou skupinu přátel, s nimiž tráví volný čas. V životě se od sebe kromě zaměstnání prakticky nehnou, ale nadávky na ponorkovou nemoc u nich nezaznamenáte.

couple-1363960_1920

3. Věčně nezadaná kráska

Na střední po ní toužila polovina školy, na vysoké okouzlovala spolužáky i profesory, ale nikdy se jí nepodařilo navázat dlouhodobý vztah. Stala se z ní taková bludička, která tu a tam nějakého partnera po svém boku má, vztah jí ale příliš dlouho nevydrží.

Zpravidla to bývá také odvázaná pařmenka, která v kolektivu nezkazí žádnou legraci. V osobním životě už to ale má s tou srandou těžší. Může se volně přesunout k bodu 1 nebo postupně obrátit o 180 stupňů a přejít k bodu 2.

skin-care-937667_1920

4. Sedmnáctiletá matka

Dívka, která si dobrovolně či méně dobrovolně pořídila dítě ještě v -nácti letech. V době jejího těhotenství se její facebookový profil plnil buďto větami typu „jen Bůh mě může soudit“, nebo posty sladkých dětských obrázků a oblečků a fotkami rostoucího břicha anebo depresivními výlevy o těžkém životě.

S nastávajícím otcem to často bohužel dlouhodobě neklapne, a tak zodpovědná máma dál hledá taťku pro svého špunta. Na sociální síti se tak střídají fotky dítěte, fotky mámy s našpulenými rty a vystrčeným dekoltem a výkřiky štěstí typu „s tím mým nejmilovanějším! Jedině on je ten pravý!

mother-429158_1920

5. Věčný student

Maturitu dodělával nadvakrát, vysokou školou se prokousával s odřenýma ušima a rozloženými ročníky, které prokládal hojným množstvím trávy a alkoholu, ale všichni věří, že jednoho dne své hluboce intelektuální humanitní studium oboru, jehož jméno si není žádný z jeho přátel schopný zapamatovat, dokončí.

Anebo to může být naopak naprostý génius, který už na gymplu litoval, že se maturita nedá složit ve třeťáku, po ní jej přijali na všechny vysoké školy světa, z nichž on si ale skromně vybral jen dvě a jal se je studovat. A po dosažení dvou magisterských a jednoho inženýrského titulu se s nadšením vrhá do doktorského studia. Některé lidi ten studijní dril asi prostě baví…

man-1191845_1280

Foto: Pixabay