Manželství je poměrně značný životní závazek, který se v případě zamilovaného zaslepení může pěkně vymstít. Jak poznáte tu správnou ženu do nepohody?

Je samozřejmě jasné, že existuje spousta typů žen s různými povahami a stejně tak existují různí muži s různými nároky a určitým životním stylem. Dá se v té spleti rozdílnosti a lidské jedinečnosti najít partnerka, se kterou může být dobře po celý život?

Ne všechny typy žen jsou totiž pro manželství vhodné a zdaleka ne všechny prahnou po vdavkách. To, že si vysníte milou sympatickou princeznu se sklony o péči o domácnost, která ale nepohrdne ani pořádným adrenalinovým zážitkem, nikdy s ní nebude nuda a v sexu pro vás bude bohyní, ještě neznamená, že ji také reálně najdete.

Pro začátek je tak vhodné se oprostit od všech nereálných požadavků a soustředit se na vlastnosti, které by životní partnerka spíše mít neměla. Které to jsou?

Žárlivost i nestálost jsou na škodu

Velmi nepříjemně vám v manželském soužití může zavařit chorobně žárlivá partnerka. Ženy, které vykazují znaky chorobné žárlivosti, jsou ve skutečnosti nesebevědomé a přecitlivělé. A i kdybyste po jejich boku žili ten nejvzornější život, stejně budete doma muset snášet scény o své nevěře, o svém špatném chování a nedostatku úcty vůči vaší partnerce. A že se v něčem takovém dlouhodobě žít nedá, zjistí časem každý muž.

06

Nestálá partnerka, která si nedokáže odepřít prakticky nic, také není žádnou životní výhrou. V přehnaném případě tak můžete narazit na nymfomanku, která vás sexuálně doslova odrovná, v umírněnějším smyslu byste se mohli oženit se ženou, která vám nebude schopná být dlouhodobě věrná a bude se opakovaně zamilovávat do jiných mužů. Co na tom, že vás třeba nakonec neopustí, když už svými neustálými citovými výkyvy nabourá rovnováhu vašeho vztahu?

K vlastnostem nestálých partnerek také může patřit nadměrné nakupování, které bude ruinovat společný rozpočet, nebo přílišná láska k návykovým látkám. Takové soužití pak trochu připomíná jízdu na horské dráze, za níž přebírá zodpovědnost vždycky jen jeden z partnerů.

Hysterie jako vrchol

Dejte si také pozor na to, jaký má vaše potenciální manželka vztah k pořádku. Líná a nepořádná žena pro vás nebude žádným přínosem. Ne že by všechny ženy musely být ukázkové hospodyňky, mít doma vždy pečlivě naklizeno a v neděli upečený voňavý koláč, ale pokud se vaše kráska štítí vysavače, je zřejmě něco špatně. Pokud se navíc netají tím, že se jí nechce do zaměstnání nebo fláká studium, dejte od ní raději ruce pryč. Taková partnerka se bude i do budoucna vyhýbat zodpovědnosti.

04

Hřebíčkem do manželské rakve je soužití s hysterickou ženou. Neustálé scény, křik, pláč, vyčítání, vydírání, teatrální hádky na veřejnosti a dlouhé a nekonečné usmiřování není možní dlouhodobě ustát. Anebo možná jo, ale jednoho krásného dne zjistíte, že vaše koule drží pevně v rukou hysterická manželka a vy děláte všechno pro to, aby byl doma aspoň chvíli klid.

Jak poznat špatné vlastnosti?

Je jasné, že špatné vlastnosti neodhalíte hned. Je třeba se o ni zajímat a zjišťovat. Spoustu věcí se o ní můžete dozvědět třeba na první společné dovolené, kdy spolu strávíte poprvé delší čas. Je hádavá? Umí uvařit? Stele po ránu postel?

Dalším vodítkem pro vás mohou být její předchozí vztahy. Proč ztroskotaly, jak to má s bývalými partnery a podobně. No a konečně nejvíce vodítek vám poskytnou její nejbližší, tedy rodina a přátelé. Stačí naslouchat a vnímat a výsledný obrázek si o své partnerce budete moci poměrně přesně udělat sám.

Mnoho důležitých povahových rysů se projeví také ve stresových situacích. Ty ale jen stěží vyvoláte vědomě. Pokud se vám ale poštěstí, sledujte reakce své polovičky.

07

Hospodyňku nebo pohodářku?

A jsme zase u těch typů. Je vcelku jasné, že každému bude vyhovovat něco jiného. Pro někoho bude lepší mít doma hospodyňku, která bude bez reptání udržovat teplo rodinného krbu, jiný zase sporťačku a pohodářku, která nezkazí žádnou legraci. Záleží na tom, na jaký typ vztahu a soužití jste vyladěni. Je fakt, že hospodyňka sice bude pečovat o vás i váš byt, ale může být plachá, uzavřená a také poměrně žárlivá. Jejím hlavním koníčkem je domácnost, takže o skákání padákem se s ní zřejmě moc nepobavíte.

Se sportovkyní si užijete spoustu legrace, je zvyklá hrát fér a není žárlivá. Svému sportovnímu koníčku ale podřizuje leccos a vyžaduje od vás alespoň stejnou míru tolerance, kterou vám sama nabízí. A možná s vámi bude pořád tak trochu závodit, že.

05

Pokud dáváte přednost intelektuálním ženám, dejte si pozor na to, abyste na jejich intelektualitu nedoplatili. Zasvěcené debaty o filozofických tématech nad hrnkem ranní kávy, poledním gáblíkem nebo večerní sklenkou vína jsou sice fajn, ale nic se nemá přehánět. A ani intelektualita by neměla přesáhnout určitou mez praktičnosti. Protože kdo by se pak o vás dva postaral, co myslíte?

Foto: Unsplash/Suhyenon Choi, David Straight, Alexandru Zdrobau, Larisa Birta