Oslavy valentýnského svátku zamilovaných rozdělují společnost single lidí na dva tábory. Těm prvním je nějaký Valentýn a svátek zamilovaných úplně volný, ti druzí naopak propadají panice a depresím, že zatímco ostatní budou překypovat sladkými vyznáními lásky a romantikou, oni sami letošního Valentýna stráví přinejlepším s lahví dobrého pití.

K pocitu nepatřičnosti nezadaných přispívá také masivní marketing a komercializace, které se kolem svátku všech zamilovaných každoročně strhávají. I když se můžete cítit mizerně kvůli tomu, že v den, kdy ostatní vyrážejí slavit se svými polovičkami do romantických restaurací, vy sedíte doma, mějte na paměti, že některé páry spolu někam ven vyrazí jen kvůli masáži médií a obchodů.

single 3

Takže pokud jste single, co kdybyste si vymysleli nějakou super zábavu, kterou zabavíte výhradně sami sebe a nemusíte se ohlížet na to, že vám někdo chybí? Většina lidí tráví svou nezadanost hledáním dalšího vztahu, aby dosáhli jakéhosi vysněného párového života. Ale proč si chvíli neužít právě nezadané chvilky, které můžete strávit spoustou báječných způsobů namísto zoufalého užírání se?

Hned na začátku se zeptejte sami sebe, co od svého života chcete a očekáváte. Jste spokojení v práci? Jak chcete vůbec žít? Máte nějaké nesplněné sny nebo cíle, které byste si rozhodně chtěli splnit? Vytyčte si směr, kterým chcete jít a buďte šťastní s partnerem, ale i bez něj. Mnoho lidí se po rozchodu upne na svou práci a zapomenou na svůj volný čas a své já, což ale není dobře. Zkuste se uvolnit, zaměřit se na chvíli jen sami na sebe a zamyslete se nad následujícími body, které vám mimojiné pomohou přežít dalšího sladkého Valentýna v pohodě a bez psychické újmy.

1. Žijte svůj život s vášní

Vytvořte si vizi, k níž chcete ve svém životě dospět a pracujte na ní každý den. Chcete více cestovat? Začněte šetřit nebo shromažďovat informace o zajímavých destinacích. Chcete se naučit tančit? Vařit? Udělejte první krok a další už budou následovat tak nějak samy. Zkrátka si najděte důvod, díky němuž se vám každé ráno bude dobře vstávat.

single 4

Když si vytvoříte nějaký svůj koníček, bude vás naplňovat a může obohatit i váš případný další vztah. Navíc to, že jste ve vztahu, přece neznamená, že ostatní zájmové aktivity jsou tabu, ne?

2. Vyrazte do společnosti

Bavte se a seznamujte se. Choďte do klubů, které sdružují vaše oblíbené zájmy nebo témata, investujte svůj čas a energii do toho, co vás baví. Seznámení s dalšími lidmi, kteří navíc sdílejí vaše zájmy obohatí váš život a zlepší vaši společenskou komunikaci. Díky tomu, že se odvážíte vyrazit mezi další lidi, získáte bohatší a pestřejší život a také přátele, kteří se budou zajímat o vás a váš život. Když zvládnete překonat osamocenost a vytvoříte si okruh přátel, přestanete vnímat to, že jste single, jako handicap a budete na své okolí působit spokojeněji a atraktivněji.

people-eiffel-tower-lights-night

3. Rozmazlujte se

Jakkoli to zní zženštile, zpestřete si každý den byť pitomou maličkostí, která vám zvedne náladu. Může to být jednodušší než facka. Dejte si pivo v oblíbené hospodě cestou z práce, zajděte na šálek dobré kávy v místní kavárně, kupte si novou počítačovou hru… Záleží jen na vás. Pamatujte, že obdarovávání a zážitky nejsou jen výsadou partnerství. Můžete si to dopřát i sami. Vytvořte si tedy spokojený život i bez toho, aby vám dárky musel neustále někdo dávat. Dejte si je prostě sami a buďte v pohodě.

4. Začněte dělat věci, které jste odložili

Najděte si nějakou zábavnou aktivitu, která vás naplní, a kterou jste třeba odložili kvůli předchozí partnerce. Vytvořte si seznam věcí, kterým se chcete věnovat, a postupně si je plňte. A jednou je možná budete plnit s další partnerkou.

startup-photos

5. Nechte minulost minulostí

Oprostěte se od svého posledního vztahu a přestaňte si s sebou táhnout břímě. Přestaňte se užírat nad špatnými momenty, které jste prožili, v domnění, že čím více si je budete připomínat, tím lépe se z nich do budoucnosti poučíte. Nepoučíte. Zahojte si bolístky a buďte vyrovnaní. Zapomeňte konečně na expartnerku, která vám za přehnané vzpomínky už ani nestojí.

single

6. Kriticky zhodnoťte své chování v předchozích vztazích

Možná díky tomu o sobě zjistíte pár nových věcí. Zkuste se zamyslet nad tím, proč vaše předchozí vztahy nefungovaly a poučte se z toho. Nebo si vytvořte nějaká pravidla nebo kritéria, díky nimž už nebudete své dřívější chyby opakovat.

7. Zlepšete své vztahové schopnosti

A jsme zase u vztahů. Máte spoustu času, během kterého můžete načíst spoustu užitečných informací o vztazích. A zkuste své nově nabyté vědomosti aplikovat. Mimochodem, třeba takový speed dating může být kromě zkoušení „balicích“ schopností docela i legrace a zábava.

Jen pro to, že jste chvíli nezadaní, ještě nemusíte zoufat. Určitě to neznamená, že už do smrti nebudete mít spokojený a šťastný dlouhodobý vztah.

A také si pamatujte, že záleží jen na vás, jestli budete šťastní – ať už s partnerem nebo bez něj. A také si zapamatujte to nejdůležitější – o čem je celý ten růžový přeslazený Valentýn? No přece o lásce. Tak se mějte rádi.

Zdroj: Lifehack.org

Foto: Pixabay, Pexels