Nezdravý životní styl, děsné stravovací návyky, stres a noční vyžírání ledničky mohou způsobit, že spíše než vysněnému svalovci se začnete podobat slavnému Michelinovi.

Pokud vážíte 120 kilo, neměříte přitom dva metry a nemáte ramena tak široká, že se kvůli vám musí rozšiřovat zárubně, jste pravděpodobně jen tlustí a pohodlní (omluva všem, kteří za svou váhu nemohou ze zdravotních důvodů).

Každopádně jsem měla kamarádku, jejíž váha s každým rokem konstantně stoupala a ona své přibírání přisuzovala dysfunkci štítné žlázy. Že ale svačila chipsy a večeřela každý druhý večer Happymeal a podobné nesmysly z McDonaldu, do svých zdravotních propočtů nezapočítávala. A o co víc, se svým zdravotním stavem a s rostoucí tělesnou hmotností neměla sebemenší chuť cokoliv dělat.

14

Baculky jsou sexy

Možná si říkáte, že mít nějakých pár kilo navíc ještě není taková tragédie, aby musel člověk hystericky hubnout, začít běhat a jíst jen zelené listy. Záleží ale na přístupu a osobním kouzlu. A k tomu osobnímu kouzlu u žen bohužel příliš nepřispěje, pokud svá více než mohutná stehna narvete do tenoučkých legín a budete doufat, že jejich černá barva vás zeštíhlí.

Jak je dobře známo, legíny jsou zrádné a na nedostatky dovedou velmi přesně upozornit (o tom více v našem článku o ženách a jejich oblékání). A tak můžete své okolí nechtěně oblažit pohledem na svou perfektně vyrýsovanou… celulitidu. Pokud jste žena a máte nějaké to kilečko navíc, mám pro vás jednu mimořádně dobře a upřímně mířenou radu. Oblékejte se podle typu své postavy. Ani já nemám postavu topmodelky, ale dělám všechno pro to, abych na své nedostatky neupozornila hned na první pohled.

18

Existuje mnoho slušivých šatů, tunik a zajímavých kousků, které i ze silnější ženy udělají femme fatale. Nebo existuje dieta a cvičení. Legíny váš problém nevyřeší.

Baculatí muži mají charisma

Tedy není to vždy pravidlem, samozřejmě. Ale faktem je, že není třeba mít vyloženě atletickou postavu, abyste mohli bodovat u žen. I když s kily navyšujícími se nad průměrnou váhu je třeba úměrně přidávat charisma nebo finanční prostředky na účtu.

Jo, a co se oblékání týče, zapomeňte prosím na kapsáče anebo upnuté džíny. Ani jedno vaší postavě neprospěje. A nedávejte si všechny vaše potřebné věci na celý den (mobil, peněženku, klíče, atd.) do kapes vašich kalhot! Vypasované košile asi také nebudou ideální volba. Pravdou ale je, že ani silnější muž není odsouzen k tomu vypadat jako bratr strýčka Pompo. Pokud nechcete dřít jako kůň v posilovně a máte tendenci se se svým vzhledem spíše smířit, můžete se například uklidňovat tím, že muži s pár kily navíc jsou obecně považováni za mimořádně zábavné společníky. A která by takovému muži nepodlehla, že.

19

Smíření a spokojenost jsou důležité

I lidé s pár kily navíc mají právo na zdravé sebevědomí. A lidé s vyšším sebevědomím a vyšší váhou by k utváření svého módního vkusu měli povinně absolvovat kurzy s výukou sebereflexe a pudu sebezáchovy. Každopádně je rozhodně důležité, jakým způsobem se vnímáte. Pokud jste sami se sebou spokojeni, bude to z vás vyzařovat i do vašeho okolí.

Pokud se se svým vzhledem a váhou sžijete, můžete si žít naprosto spokojený život. Pokud se vám ale číslo, které ukazuje vaše váha, nelíbí, nebědujte a neotravujte okolí svými nářky a pokuste se s tím aktivně něco udělat. A nenoste oblečení, které vaše faldíky ještě vyrýsuje.

Foto: Wikimedia, Unsplash/Scott Webb