Vadí vám obecná politika instagramu? Spamování a nevyžádané komentáře pod vašimi fotkami? Tak to vás potěší novinka, kterou aplikace plánuje brzy nabídnout svým uživatelům.

Nově si budou moci všichni filtrovat výrazy, které považují za urážející. Tak se uživatelé vyhnout dodatečnému mazání komentářů, které takové výrazy obsahují. Aplikace také plánuje možnost úplného vypnutí vkládání komentářů.

„Naším cílem je vytvořit z instagramu přátelské, zábavné a v neposlední řadě bezpečné místo k sebevyjádření,“ komentoval mluvčí Instagramu Nicky Jackson Colaco pro The Washington Post.

icon-1392950_1280Novinka bude nejprve vyzkoušena na účtech s velkým množstvím uživatelů. Díky tomu instagram získá objektivní zpětnou vazbu v co nejkratší možné době.

Sociální sítě čelí dlouhodobě složité etické debatě o online obtěžování. Podle Pew Research Centre až 40 procent lidí nahlásilo, že zažili obtěžování na sociálních sítích a 78 procent zná někoho, kdo se s obtěžováním na sociálních sítích setkal. Na druhou stranu jsou sociální sítě často osočovány z cenzury, když uplatňují nové politiky, které jim pomáhají tento problém řešit. Společnosti, které používají sociální sítě, se pak často dostávají do nepříjemné situace, když čelí rozhodování co je a co není přijatelné na sociálních sítích zveřejňovat. V důsledku to však může vést k omezení dosahu sociální sítě na uživatele.

pexels-photoInstagram, který slouží ke sdílení fotek, si získal popularitu především filtry, které svým uživatelům nabízí. Poprvé byl představen v Apple Store v říjnu 2010 a v současnosti má 500 milionů aktivních uživatelů měsíčně.

zdroj: TechCrunch, The Washington Post

foto: Flickr.com/@Freestocks/@ José Moutinho, Pixabay