Magazín Forbes, který se zaměřuje na svět peněz a vše kolem něj, zveřejnil žebříček pěti borců, kteří si hip-hopem, a nejen jím, vydělali největší balík. Přečtěte si, kdo jsou nejbohatší rapeři světa.

Možná vás to překvapí, ale přední hip-hopoví králové jsou docela zdatní byznysmeni. Založili zajímavé start-upy, úspěšnou showbyznysovou společnost, případně si začali vyrábět vlastní sluchátka, která mimoděk střelili Applu.

Ještě větším překvapením může být, že se do první pětice neprobojoval Patrik Vrbovský aka Rytmus. Snad nebudou jeho fanoušci moc smutnit a budou mít vůbec zájem tyhle řádky dočíst až do konce. Tak a po povinném vtipu jeho směrem, čímž ho zdravíme ;), se přesuňme k reálnému žebříčku.

5. Drake (90 milionů dolarů)

Na pátém místě se s odhadovanou necelou stovkou milionů dolarů usadil borec vystupující pod jménem Drake. Aubrey Drake Graham, jak se kanadský rapper jmenuje celým jménem, se proslavil nejdříve v televizi osmiletým účinkováním v seriálu Degrasssi: Next generation. Do světa hip-hopu ho vytáhl až Lil Wayne, v jehož labelu Young Money Ent vydal svůj platinový debut Thank me later. Alba se prodalo víc jak 1,4 miliónu kusů.

4. Birdman (110 milionů dolarů)

Přes kilo se přehoupl majetek Birdmana, který je mnoha fandům známý také jako Baby. Skoro padesátiletý matador spoluzakládal nahrávací společnost Cash money records. Zastupuje Lil Waynea, což jeho jmění značně pomáhá. Rád jezdí svým Buggatti Veyron a v roce 2011 se nezdráhal vsadit milión dolarů na finále amerického Super Bowlu.

Lil Wayne a Birdman (vpravo)

3. Dr. Dre (740 milionů dolarů)

Teď jsme v částkách, které si syslí movití rappeři, poskočili krapet výš. Andre Young, všem známý jako Dr. Dre, stál nejen u zrodu gangsta rapu, ale především rozjel byznys se sluchátky pod značkou Beats. Ty nakonec prodal Applu, čímž si zajistil majetek dosahující skoro tři čtvrtě miliardy dolarů.

Dr. Dre se Snoop Doggem

2. Jay-Z (810 milionů dolarů)

Jay-Z vlastní úspěšnou showbyznysovou společnost Roc Nation, vyplatila se mu taky investice do streamovací hudební služby Tidal. I proto jeho majetek poskočil letos oproti loňsku skoro o 30 %, čímž přeskočil Dr. Dre a dotahuje se i na dlouhodobou jedničku tohoto žebříčku. V jeho portfoliu najdete také třeba značku šampaňského Armand de Brignac.

1. Diddy (820 milionů dolarů)

Poslední léta je neotřesitelným byznysovým králem hip-hopu. Jestli mu to vydrží i příští rok, se uvidí. Nicméně i letos se na trůn usadil Sean Combs, momentálně vystupující pod pseudonymem Diddy. Zakládal nahrávací společnost Bad boy records, případně má neskutečně lukrativní smlouvu o spolupráci s vodkou Ciroc.

Výše zmíněným pánům gratulujeme a závidíme jenom trochu. Jen pro úplnost – v žebříčku se až do svého bankrotu velmi vysoko umisťoval 50 Cent. Co mě ale upřímně překvapilo, že mezi největšími boháči nefiguruje Eminem nebo Ice Cube. Jsem myslel, že jste zarobili víc pánové…

Zdroj: Magazín Forbes

Foto: Wikimedia Commons – titulní: autor – David Sedlecký (CC 4.0), Drake: autor – The Come Up Show (CC 2.0), Dr. Dre: autor – Jason Persse (CC 2.0), Jay-Z: autor – Mikamote (CC 3.0), Diddy: autor – Shamsmuddin Muhammad (CC 2.0), Birdman – flickr.com