Jedete na Futuramě a už čtyři roky utíráte slzy nad tím, že nic nového nevyšlo? Není třeba. Futurama se dočkala herního zpracování, a pokud vám už tahle partička z daleké budoucnosti už nesnesitelně chyběla, je teď ten správný čas se k ní zase vrátit.

Nejen, že na hře dělal i Matt Groening, otec původního seriálu, ale přidali se i producenti série a hlavně – dabér Bendera a Frye, John DiMaggio. Vývojáři chtěli mít komedii a scifíčko v jednom a to se jim, zdá se, podařilo. A taky proč ne? Tak masivně úspěšný seriál si zpracování určitě zasloužil.

Ve hře jste Fry, který si chytře nechal v roce 2000 zamrazit svoje humanoidní pozadí a probírá se tak v roce 3000. Protože mu zřejmě chybí jeho profese rozvažeče pizzy, rozhodne se, že kosmická roznášková společnost Planet Express bude pro něj to pravé. Přidá se tedy k nám už známé partě a tady je starting point, kde se hry ujímáte vy jako hráč.

Můžete si užívat adventures jako ze seriálu, postavit si New York po svém a bránit ho proti mimozemské invazi… je toho fakt dost. A co je nejlepší? Je to zdarma. Hru si můžete stáhnout zde. Sice obsahuje mikrotransakce, což naštve, ale jak se říká: darovanému koni…

Čtení do ouška?

Kdybyste byli přeci jenom zhnuseni moderním kapitalismem a na hru kvůli jejím vnitřním transakcím zanevřeli, můžete si ještě pořád pustit novou Futuramu v audio formě.

Ano. Vyšel nový díl, který má ale jen formu podcastu. Napsali ho Ken Keeler, Patric Verrone a David X. Cohen, takže tři z autorů originálního seriálu a svoje role si v něm reprízovali všichni nám dobře známí herci. Poslouchnout si ho můžete na Nerdist Podcast zde.

Chris Hardwick, hlava Nerdist Podcast, byl tou hnací silou, která dala zase všechny pěkně dohromady a byli to právě tvůrci hry, Jam City, kteří to pak i technicky vůbec umožnili. Takže asi nebudou takoví bad guys, když chtějí nějaké ty prachy. Možná.

Jo a je tam Stephen Hawking. Jakože howgh.

Image Credit: © Fox, © Comedy Central