Zbavit se myšlenek na někoho, s kým jste ještě nedávno strávili každou volnou chvíli, může být obtížné jako na poslední chvíli zachraňovat semestr. Kéž bychom mohli tohle období přeskočit, nebo aspoň urychlit.

Všichni jsme si jednou v životě prošli bolavým rozchodem. A není to nic příjemného. Dny proležené v posteli se společnými fotkami rozházenými po pokoji a flaškou vína nebo něčím tvrdším v ruce. Pocity apatie na pokraji psychického zhroucení a alkoholismu, kdy je všechno tak nějak jedno.  A pokud sami nemáme vůli jít dál, nezachrání nás ani snaživí kamarádi. Z ulity musíme vylézt sami. A to co nejrychleji.

pexels-photo-48566

Nic není tak růžové, jak se zdálo

V dlouhodobém vztahu je důležité odpouštět a dělat kompromisy. I když to v nás vře jako před výbuchem sopky, chceme vše vyřešit s chladnou hlavou a svého partnera neztratit. Během krizí vzpomínáme na šťastné časy a máme tendence vše idealizovat. A tak špatné myšlenky zaházíme jenom milujícími chvilkami.

Po rozchodu na něco takového zapomeňte. Že vás vždycky iritovalo, jak všechno zlehčuje? Nic neplánuje dopředu? Vezměte rýč a z paměti vydolujte všechny věci, které jste na ní neměli rádi. A až o půlnoci se slzami na krajíčku budete projíždět společné fotky, všechny si je zopakujte. Aspoň si uvědomíte, proč to nemohlo vyjít a že rozhodně nebyla dokonalá.

pexels-photo-14303

Zákaz přibližování

Koktejl naděje a otázek co kdyby, z nás dělá pochodující zombie bez mozku. Jestli jednou jasně řekla, že vás nechce, tak stalkováním na facebooku, společenských akcích a srdceryvnými telefonáty ji určitě nepřemluvíte. Dejte jí čas. Kdyby si to rozmyslela, určitě se ozve sama i bez toho, abyste ze sebe udělal zoufalého podpantofláka. Taky zapomeňte na tu sbírku her a oblečení, kterou jste si u ní nechali. Nebo pro ni pošlete kamarády.

Zlomte pouto

Místo vzpomínání na její úžasné křivky, každý záhyb těla a poslední bezchybné milování, začněte v rybníku lovit jiné rybky. Užít si jednorázovku rozvíří myšlenky úplně jiným směrem, daleko od fňukání. Překousněte pocit, že ji podvádíte a jděte do toho. Čím dřív, tím líp.

sunset-summer-golden-hour-paul-filitchkin

Volný jako pták

Vztah má spoustu výhod, ale taky nás někdy svazuje víc, než cokoliv jiného. Udělejte si konečně čas na kamarády a vyražte na pořádný zátah. Procestujte celý svět, navštivte místa, která jste vždy chtěl vidět. Konečně máte hromady volného času a byla by škoda prosedět je doma. Roztékající břicho spravte pravidelným posilováním a hned se na vás nalepí pár pěkných koček, které budou stát za hřích.

Foto: Pexels