Couple holding hands having sex inside a car with a steamy window

Muži a nevěra. Jsme jí schopni, i když svou ženu milujeme a doma to funguje. Jde nám o sex a dobrodružství. Ale co naše ženy? I ony tohle umí a podobají se nám víc, než byste čekali.

Obecně tradovanou pravdou je, že když zahýbáme my, muži, nemusí jít o nic jiného než o sexuální rozptýlení. Žádné city, žádná láska, jen sex. Naopak o ženách se tvrdí, že sex bez lásky nepraktikují, jsou to citlivé květinky a jde jim o víc než fyzické potěšení. Jenže, pánové, je to omyl! Ženy jsou na tom s nevěrou podobně. I ženám umí jít jen o sex a rozptýlení.

Odborníci potvrzují, že i ženy jsou schopné zahnout milovanému partnerovi čistě kvůli sexu. Znám spoustu žen, které mají milujícího partnera, jsou ve vztahu spokojené, své muže i rodinu milují, přesto zahýbají. A proč? Sex, sex a zase sex. Přistupují k tomu racionálně, mají to v hlavě jasně srovnané. Nechtějí se rozvádět, nechtějí rozbít rodinu a ke svému milenci žádné extra city nechovají. Je to pro ně jen prostředek k rozptýlení a trocha toho vzrušení a dobrodružství.
Jakmile si užijí, s radostí spěchají domů vařit večeři, žehlit a uklízet.

Couple holding hands having sex inside a car with a steamy window

Důvod nevěry nemusí být tedy zásadní, opravdu se nemusí doma dít nic takového, aby žena utíkala k milenci. Stačí vlastně dost málo, obyčejné věci, které po letech soužití prožívá většina párů. Muž přicházející unavený z práce, nudné a opakující se večery strávené jen u televize, děti, které nás už nepotřebují. Nedostatek sexu, ke kterému když už dojde, není nic moc, jen další poněkud obyčejná manželská soulož. A dost často hraje svou roli zvědavost, žena má potřebu vědět, jestli je o ni stále zájem, zdali je stále objektem mužské touhy.

A neposledním faktem, který tomu napomáhá, je i nastavení současné společnosti a zvyšující se počet žen, které pronikají do dřív tradičního mužského světa. Ženy jsou dnes cílevědomější a víc nucené fungovat v mužském světě korporací, takže se z nich někdy pomalu stávají muži.

03

Pro ženy je sexualita stejně důležitá jako pro muže, ale jeden rozdíl tu je. Ženám většinou nejde čistě jen o fyzický akt, ale i o jakousi erotickou atmosféru a milostné napětí. Tedy neženou se jen za orgasmem, ale i za tou jiskřivou předehrou, za tím novým a neznámým, za prvními žhavými dotyky. Tato velmi důležitá fáze každého, nejen sexuálního vztahu je pro ženy často zdrojem vzpomínek, ze kterých dokážou čerpat v kritických fázích manželství ještě hodně dlouho.

Přesto je třeba si přiznat, že ženy většinou nemívají sklony k vyloženě nezávaznému sexu s neznámým mužem. To zadaní muži se spíš vyspí s neznámou ženou, třeba s prostitutkou. Žena ale svého milence musí znát a uznávat ho na osobní rovině. Neznamená to ale, že do něj musí být zamilovaná.

Závěrem to můžeme shrnout jednoduše. Nám mužům mnohdy jako motiv nevěry stačí pěkný zadeček a pevná prsa, ženy však potřebují, aby měl jejich milenec nejen mužnou hruď a vypracované svaly, ale také trochu toho psychického sex-appealu.

Zdroj: Český Playboy