Svatební šaty, družičky, květiny … jí zvlhnou oči, a už si zkouší prstýnky, nacvičuje podpis, a vy si přitom nejste vůbec jistý? Poradíme Vám. Zkuste si na následujících osm otázek odpovědět a pokud si byť na jednu jedinou odpovíte ano, je čas zařadit zpátečku!

Za článek děkujeme české edici časopisu PLAYBOY. který měsíčně přináší fotky krásných holek, ale také výborné články ke čtení. Ilustrační foto: Pixabay

pair-709678_1280

  1. Často se hádáte? Italská domácnost je pro vás možná synonymem vášně, ale pokud ve vaší domácnosti neustále sviští vzduchem talíře, nelze očekávat, že by se to v následujících letech nějak výrazně změnilo. „Partnerství bez hádek je stejně patologické jako vztah, kde se partneři hádají pro změnu neustále,“ říká psycholožka. „Neschopnost vyřešit problém bez zvyšování hlasu je především znakem komunikačního problému, nikoli vášnivého vztahu.“
  2. Nesmyslně na Vás žárlí? Jakmile si objednáte u servírky, následuje několikahodinové mlčení, nebo dokonce hysterická scéna? Vyžaduje po vás, abyste po ulici procházel se skloněnou hlavou a neustále vám lustruje oblečení, jestli neobjeví cizí vlasy? Máte všechny důvody předpokládat, že po svatbě to bude ještě horší.
  3. Demonstruje sebevraždy? Už vás několikrát napadlo, že váš vztah je trápením všech zúčastněných, jenomže kdykoli se pokusíte odejít, bere do rukou demonstrativně žiletky a začne prohledávat domácí lékárničku? Pokud s ní zůstáváte jen proto, že ji nechcete mít na svědomí, kdyby si snad doopravdy něco udělala, dláždíte si nejkratší cestu do pekla. Ona totiž moc dobře ví, jak na vás její hrozby působí, a není jediný důvod, aby je přestala používat, dokud jsou účinné.
  4. Neváží si vás? Už vám vyčetla úplně všechno včetně způsobu, jakým dýcháte? Neustále vás shazuje, má směrem k vám sarkastické poznámky a ani si nepamatujete, kdy vás za něco pochválila naposledy nebo vám nedejbůh složila kompliment? Vezměte si ji a dáte jí do ruky další, mnohem účinnější zbraň. „Vztahoví psychologové tvrdí, že vztah je funkční pouze tehdy, pokud si partneři jeden druhého dokážou vážit a respektují se,“ říká Marcela Vojířová. „Jakmile se respekt a úcta vytratí, umírá i vztah.“
  5. Vy si nevážíte jí? Leze vám na nervy od okamžiku, kdy otevře ráno oči, nemůžete poslouchat její nekonečné žvatlání a myslíte si, že by se sebou měla fakt něco udělat? Potom není jediný důvod, proč by to něco měla být svatba s vámi.
  6. Neumí se omluvit? Jakmile se jí pokusíte něco vytknout (lhostejno jakým způsobem a jakým tónem to uděláte), následuje tichá domácnost nebo emočně vypjatá scéna? Pokud jde o neustále se opakující chování, chyba není ve vás, ale v její hlavě. „Jednou z charakteristik vyzrálého dospělého člověka je schopnost přijmout kritiku a případně se za své chyby omluvit,“ konstatuje psycholožka. Jestliže není schopná shodnout se na tak elementárních věcech ani s vámi, jak je potom chcete řešit spolu s dětmi?
  7. Je v jejím životě alkohol, drogy nebo třeba hypochondrie? Je celkem jedno, kterého z těchto tří černých Petrů jste si vytáhl, ale každý z nich je naprosto neslučitelný s dlouhodobým partnerským vztahem. „Mnoho partnerů a partnerek jde do vztahu s alkoholikem, alkoholičkou, narkomanem či narkomankou s tím, že ho či ji změní. Opak je pravdou, většinu z nich problematický partner stáhne s sebou,“ říká psycholožka. To samé platí i pro hypochondričku. Pokud chcete neustále objíždět doktory a poslouchat nářky na vymyšlenou nemoc, je vám přáno, ale nepočítejte s tím, že se postupem času něco změní.
  8. Děláte jí sponzora? Má prostě smůlu. V každé práci, do které nastoupí, se najde nějaký blbec, kvůli kterému je absolutně vyloučené, aby tam vydržela déle než tři měsíce. V mezičase, který tráví doma, se však také nepřetrhne, protože je zkrátka vyčerpaná a energii musí dobíjet u venezuelských telenovel. Podobná zdrženlivost se však u ní neprojevuje v utrácení a hospodaření s penězi vůbec. Možná vám to připadá materiální, ale pokud není schopna sama vydělat žádné peníze, neumí s nimi ani hospodařit a do domácnosti nepřispívá vůbec ničím, není jediný důvod dělat jí sponzora s oddacím listem.

Máte po přečtení našich dotazů nejasný pocit, že něco není v pořádku. A pořád si nejse jist, zkuste se spolehnout na svou intuici. Ta vás většinou hned na začátku vztahu upozorní, že něco není v pořádku, ačkoli na vědomé úrovni tyto signály ještě nejste schopni zaznamenat. Velmi často se však tyto zasuté problémy objeví postupem času a vy zjistíte, že se s nimi u partnerky skutečně nejste schopni dlouhodobě vyrovnat

Pánové, hodně štěstí a šťastnou ruku!