Jedna z nejnámějších značek tenisek požádala o spolupráci méně známou značku oblečení, která sice nemá tak dlouhodobou tradici, ale rozhodně má jméno ve světě pánské módy. Původně chtěl kreativní ředitel Engineered Garments, jménem Daiki Suzuki, vystihnout podstatu a historii Converse. I když se chtěli nejdřív zaměřit na nejikoničtější model Chuck Taylor, nakonec se rozhodli pro vlastní verzi modelu one star, protože právě u něj byla větší možnost něčeho nového, jiného. Zkrátka si s tou botou chtěli pořádně pohrát.

Čtyři modely v jednom

„Hráli jsme si s prolínáním protikladů,pozitivního a negativního na jednom páru tenisek. Ve snaze vytvořit něco nového, jsme došli k tomu, že nejlepší bude provést nejprve revizi minulosti. Následně jsme nakombinovali historicky první čtyři modely do jednoho.“
kreativní ředitel Engineered Garments Daiki Suzuki

Barva „Navy“

Barvoslepější lidi mají možná pocit, že se jedná jen o tři barevné varianty, ale opravdu jsou čtyři, bílou poznáš, zelenou snad taky a pak jsou tu ty dvě tmavé. Jedna je černá jako noc a druhý odstín se nazývá „Navy“, což je tmavý odstín modré. V tomhle případě hodně tmavý, vidět ho můžeš na fotce pod tímhle odstavcem.

Upgrade starých modelů

Tenisky, které si právě prohlížíš kombinují prvky ze čtyř různých variant modelu, prvky toho nejoblíbenějšího a nejstaršího, s čím Converse v historii přišel na trh, ať už se to týká prošívání, podrážky nebo loga.

Stejně jako předchozí, tak i tyhle One stary jsou patřičně označkovaný  klasickým logem na patě, samozřejmě nesmí chybět ani logo Engineered Garments, které je nenápadně umístěné uvnitř boty. Boty jsou kožené, což je v aktuálním ročním období dost praktické. Krom toho dostaneš tenisky ve speciální krabici se dvěma sadama tkaniček.

 

Čím víc se na model dívám, tím jsem nadšenější. Krom toho, že bota vypadá skvěle, jak je celobarevná, tak mě baví i detaily, jako je třeba propracovaný logo na vnější i vnitřní straně boty. Za mě rozhodně vítězí bílá a „Navy“.

Kolabo Converse x Engineered Garmen exkluzivně ve Footshopu za 2 790 Kč.