Vans asi představovat nemusím, značku jejíž tenisky nosí každej skejťák a nejenom skejťák. Vansky se rozšířily snad do všech stylů a hudebních žánrů. Pár těhle legendárních bot s waflovou podrážkou má doma snad každej, i Kim Kardashian nebo Mac Miller.

Kdo je Karl Lagerfeld?

Jedná se o jednoho z nejuznávanějších světových návrhářů, kterému je sice už 83 (i když on si dost ubírá a o svém věku mlží),  ale rozhodně jde s dobou, o čemž vypovídá i tahle spolupráce s Vansem. Dlouhodobě působí jako hlavní návrhář Chanelu. Moje sympatie si získal hlavně kvůli své kontroverznosti, například v 90. letech udělal přehlídku, do které místo modelek obsadil striptérky a jednu italskou pornohvězdu. Třeba taková šéfredaktorka Vogue to nerozdejchala a uprostřed přehlídky odešla.

Tvíd, kůže a zábavné potisky.

To jsou znaky Karlových posledních kolekcí. Já jakožto zástupkyně ženského pokolení slintám hlavně nad kabelkami s originálními motivy, takže doufám, že se tyhle prvky objeví i ve spolupráci s Vansem. Každopádně jsem si jistá, že nabídka bude atraktivní i pro mužské pokolení, Karl totiž na chlapy určitě nezapomíná :).


Vans jednoduchost + Karl Lagerfeld nápaditost

Včera se objevila malá ochutnávka a jak se dalo předpokládat, kolekce se ponese v černobílé náladě. Základem je společné logo, které se klasicky objeví na tričkách i mikinách, ve vší jednoduchosti, jak jsme u Vans zvyklí. K zakoupení ale budou i trika s Karlovo podobiznou, všechny kousky zkrátka ponesou typické prvky obou značek. K vidění už je i jeden pár bot, jedná se o klasické slip-ony, jak jinak než černobílé, tentokrát s neobvyklým (pro mě nerozeznatelným-možná to jsou sloni?) vzorem. Doufejme, že v kolekci nebudou chybět ani klasické modely jako Old skool a Sk8-Hi. Vzhledem k tomu, že se kolekce bude představovat na začátku září, proslýchá se, že budou i bombery.

Na výsledek téhle spolupráce se můžete zajít mrknout 8. září do Footshopu, kde bude představena kolekce v rámci MBPFW (Mercedes-Benz Prague Fashion Week), v plánu je i párty ve stylu black&white s pitím a hudbou.

Zdroj: www.highsnobiety.com

www.karl.com

www.hypebae.com