A je to zase tady. S novou sezónou přicházejí nové trendy. A kdo chce jít s módou, musí trendy sledovat. Nebo mít vlastní nadčasový styl.

Ideální je samozřejmě mít nadčasový šatník, který budeme vhodně doplňovat moderními trendy. A jaké že ty letošní trendy jsou?

Košile, kam se podíváš

Zdá se, že i přes parné léto bude in elegantní uhlazený styl, který košile rozhodně zahrnuje. Zajímavé jsou detaily v podobě nápaditých knoflíků nebo odlišně zbarvených manžet nebo vnitřních stran límců. Z barev je velmi populární modrá a všechny její odstíny, pro oživení ale není k zahození ani červená, růžová nebo jahodová barva.

Jako pěkný oživovací prvek působí grafické vzory, potisky, proužky a co se týče střihů, jsou vyzdvihovány slim-fit modely, které zdůrazňují siluetu mužského těla.

moda a

Saka i pulovry

Ani letos nebude volba saka nebo měkkého a pohodlného pulovru krokem vedle. U sak jsou preferovány kvalitnější materiály a je kladen důraz na jejich pružnost a vypasování – opět se zaměřujeme na siluetu.

Co se týče pulovrů, je klíčový zejména jejich ležérní vzhled. Lehká příze, která imituje len, je velmi módní. Žádané jsou jak jednobarevné, tak také melírované nebo pruhované typy, střihy jsou úzké a přiléhavé. Pulovry jsou geniální hlavně díky své jednoduché kombinovatelnosti.

Tričková volnost

Letošní léto přeje naštěstí i pohodlnosti, neboť právě v tričkách se objevují sportovní prvky. Mnoho triček je například zdobeno fluorescentními výjevy, in jsou také sportovnější střihy. Trička mohou mít jak výstřihy do V, nebo kulaté, pěkné jsou také knoflíková zapínání.

Sportovní inspirace pronikla také do vzhledu mikin. Kalhoty se rovněž stávají ještě pohodlnějšími díky flex denimu, který zajistí nositelům ještě vyšší komfort. Barvy jsou povoleny prakticky všechny, jen je nutné je nepřekombinovat.

Nově se můžeme setkat také s vícekapsými kalhotami a horkým trendem jsou chinos kalhoty, jimž barevně vévodí bordó, zelená a světle žlutá.

Nezapomínejme na kabáty a bundy

I když nás čeká parné léto, neměli bychom opomínat kabáty. Do módy se opět dostávají trenčkoty, které se díky své funkčnosti drží na výsluní už několik generací. V zájmu ležérního stylu letošního léta jsou dodržovány jednoduché linie a funkčnost kvalitních materiálů.

moda b

Bundy jsou letos ozvláštněny kontrastními podšívkami, gravírovanými knoflíky nebo nebo ozdobné rypsové stuhy. Populární jsou stále křiváky a zdá se, že i letošní léto tomu nebude jinak. Prošívané lehké bundy a vesty už pak jen doplňují celý sortiment.

Foto: Pixabay