Pánský drdol, přední vlna, mullet, krátký rozcuch… Který z nich bude jedním z nejžhavějších vlasových trendů letošního roku? Na tuto a další otázky odpověděl expert ze společnosti Dove Men&Care Jason Schneidman. Podívejte se s námi na novinky ve vlasových střizích.

Dobrý den, Jasone, co všechno vás vlastně v letošním roce čeká?

V současné době jsem hlavním stylistou The Late Late Show s Jamesem Cordenem – upravuji Jamesovy vlasy a starám se o jeho vzhled čtyři noci v týdnu. Je to skvělé, protože s Jamesem pracujeme trvaleji a postupně vyvíjíme a vytváříme jeho look a image. Také jsem dostal možnost dělat styling pro Bruno Marse a Marka Ronsona na Video Music Awards, což bylo také úžasné.

bruno-mars-2-billboard-650-430

Ano, to je opravdu úžasné. Z jakých celebrit bychom si letos podle vás mohli vzít příklad, abychom takzvaně „šli s vlasovými trendy?“

Dalo by se říct, že následováním Davida Beckhama nikdo nikdy nic nezkazí, on je zkrátka trvale na popředí nových trendů. Co se týče vlasů, jsou inspirativní například ještě Harry Stylles nebo Charlie Hunnan, myslím, že se znovu budou více nosit delší střihy.

david_beckham_hairstyles_2016_with_a_beard

Mohl byste například jmenovat některé vlasové trendy, které budou nejvýraznější v období podzimu a zimy letošního roku?

Největším vlasovým trendem pro období Podzim/Zima je delší účes. Miluji to, čemu říkám „rock’n’rollový mullet“ (střih s kratšími vlasy vpředu a nahoře a delšími vlasy vzadu), móda a vlasové trendy jsou poměrně cyklické a průběžně se vrací zpět. Martin Johnson z Boys Like Girls třeba opravdu dobře ví, jak vyladit svůj styl.

Rozhodně si myslím, že právě tohle bude dalším velkým trendem. Zkuste požádat svého kadeřníka, aby zkrátil postranní partie vašeho účesu, zatímco zadní část nechal delší.

German premiere of 'Rush' at Cinedom Featuring: Chris Hemsworth Where: Cologne, North Rhine-Westphalia, Germany When: 28 Sep 2013 Credit: Jennifer Zumbusch/Future Image/WENN.com **Not available in Germany, Poland, Russia, Hungary, Slovenia, Czech Republic, Serbia, Croatia, Slovakia**

A co vousy?

Co se týče vousů, ty jsou obecně v období podzimu a zimy velmi populární. Myslím, že by muži měli volit spíše upravené vousy – nic šíleného ani rozcuchaného.

Pokud tedy nejste Mr. Incredibeard, který si může vousaté výstřelky dovolit. Jaké jsou podle vás nejčastější vlasové problémy, které muži řeší a jaká řešení byste jim poradil?

Řekl bych, že dvěma největšími problémy spojenými s mužskými vlasy je řídnutí vlasů a nedostatek zručnosti při úpravě vlasů. V podstatě neexistuje řešení, jak vyzrát na řídnoucí vlasy, můžete například vyzkoušet šampony a přípravky vyrobené pro tento účel. Některé z nich jsou například založeny na bázi kofeinu a kalcia, což zpevní a posílí vlasy a vytvoří dojem hustoty a pevnosti.rozhovor 02

Druhým problémem je ona netrénovanost při úpravě vlasů. Podle mého názoru je hlavně úkolem kadeřníka naučit své klienty, jak upravovat jejich účes a poradit jim, jaké produkty používat, aby dosáhli těch nejlepších výsledků. Pro muže s kudrnatými vlasy je nejlepším řešením vyfénování a zafixování gelem. Je důležité aplikovat gel nebo vosk až když jsou vlasy suché. Pokud totiž použijete přípravky na mokré vlasy, získáte napomádovaný a mokrý efekt účesu, což není pro letošní rok úplně trendy.

Jaký je váš názor na mužské copánky a drdoly? Může si je dovolit každý?

Nejsem příznivcem mužských splétaných copů, upřednostňuji spíše nadčasovější účesy, jakým je například mužský drdol. Pro muže s dlouhými vlasy, jako jsem třeba já, je mužský drdol skutečně praktický. Sám tento účes nosím běžně, zejména když dojde na stravování nebo cvičení – vlasy je prostě třeba svázat.

Skutečně každý muž s dlouhými vlasy si může dovolit mužský drdol, ale ne každý z mužů si může dovolit dlouhé vlasy. Pokud vám řídnou vlasy, není pro vás delší střih úplně vhodný. Mužský drdol a obecně dlouhé vlasy sluší spíše mužům, kteří oplývají hustou hřívou.

rozhovor 01
Sám Jason Schneidman

A nakonec – jaké tři věci by měl dělat každý muž, aby si udržel svůj pěstěný vzhled po dlouhé roky?

Třemi nejzásadnějšími aspekty pro zachování pěkného vzhledu podle mého názoru jsou:

1. Jděte s trendy

Muži potřebují průběžně obnovovat a rozvíjet svůj styl a péči o svůj vzhled, aby zůstali s trendy a zároveň úměrní svému věku. Podívejte se například na Jamese Deana a Stevea McQueena, kteří mají jedny z nejnadčasovějších stylů – přizpůsobte svůj účes i oblékání tak, aby to vždy bylo adekvátní vašemu věku.

jared-leto-

2. Hydratujte pleť a pokožku

Muži potřebují hydratovat svou pleť denně. Já například hydratuji každý večer po koupeli – v zavřené koupelně se snažím načerpat co nejvíce vlhkosti pro své tělo.

3. Používejte vysoušeč

Používání fénu po vysušení vašich vlasů ručníkem vám zajistí lepší kontrolu nad vaším vlasovým stylingem. Po vyfénování do vlasů přidávám trochu gelu nebo vosku, abych zafixoval vytvarovanou texturu účesu.

Děkujeme Jasone, oceňujeme všechny cenné rady!

JASON-SCHNEID-photo-by-Warwick-Saint

Zdroj: Urbasm