„Tohle je můj Hrad!“ křičel přibližně v polovině srpna muž, který pobíhal po nádvoří Pražského hradu v červených trenýrkách a s gumovou maskou Miloše Zemana na obličeji.

14087475_1670103363311627_1679640567_o

Turistům se tak naskytl nebývale zvláštní pohled. Přímo před jejich očima totiž pobíhala karikatura českého prezidenta, která hlasitě vykřikovala hesla. Celé vystoupení bylo navíc živě přenášeno na Facebooku. Inu, kam se hrabe Islámský stát se svými videi, že?

Upřímně jsem se za posledních čtrnáct dní začínala bát, že nebudu mít čím naplnit naši rubriku Eye On. Recesistická akce s falešným Milošem Zemanem v rudých trenkách na hradním nádvoří se totiž jevila jako nejvýraznější bod uplynulých dní. A to bylo trochu málo. Protože o červených trenkách českého prezidenta už toho bylo napsáno opravdu hodně.

Zeman_M_7

Je Česko už natolik zoufalé, že se potřebuje bavit ohranou písničkou na jedno a to samé téma? Copak už neumíme vymyslet nové vtípky, jimiž bychom dali najevo svůj nesouhlas? Nadšení novinářů, kteří měli uprostřed okurkové sezóny najednou o čem psát, je sice nezměrné, ale chceme opravdu česká média donekonečna zahlcovat obrovskými rudými trenkami?

Rudé trenky jsou out

Věřím, že Miloši Zemanovi, tedy tomu skutečnému, ona recesistická akce už ani nezkřivila samolibý úsměv. Čeští recesisté mu totiž nahrávají klesající invencí vynaloženou na své výstupy. A tak bychom si možná v rámci recese mohli pořídit červené trenýrky všichni a občas se v nich někde sejít. Ha ha. Ale jejda, on už na tuto situaci vlastně podobně reagoval sympatický hradní mluvčí.

Jenže co dál? Zeman už dlouho neudělal žádnou pořádnou ostudu. Své problémy s becherózou buďto eliminoval nebo se je naučil lépe skrývat, jeho dcera už také nevyráží na erotické párty, vysokoškolští profesoři se od něj už raději drží dál a největším pozdvižením celého léta je prezidentův výlet na žlutém člunu.

Miloš_Zeman_Senate_of_Poland_(cropped)

Ne, že bych jej potřebovala obhajovat, tu a tam náš milý pan prezident předvede alespoň kousek svého buranství, ale co se může zdát děsivé, je to, že se mu v recesistických vtípcích možná brzy začneme podobat. A pak konečně bude Miloš Zeman náležitým nejvyšším představitelem národa buranů, kteří milují laciné vtípky a hloupé provokace.

Nevím, kudy vede správná cesta k inteligentnímu humoru, jímž se dá slušně vyjádřit nesouhlas s poměry v našem státě. A také nevím, jak správně by měla taková inteligentní a ušlechtilá recesistická akce vypadat. Ony koneckonců ty rudé trenky místo Standarty byly fajn, ale té červené je už poslední dobou prostě trochu moc.

Foto: Wikimedia