Občas přijde den, kdy nás doženou všechny téměř probdělé a proběhané noci. Budíček naštvaně zaklapáváme a několikrát o pět minut posouváme, až už je takzvaně pět minut před dvanáctou.

Káva není na nevyspalost všelék. Američtí armádní vědci totiž zjistili, že po více než dvou nocích, kdy si pořádně „nedáchnete“, klesne účinnost tohoto kofeinového boostru na minimum. Těžko říct, jak je to s různými prášky a energy drinky, ale určitě nějak podobně. Nezbývá nám tedy nic jiného, než svést v takových chvílích mentální bitvu se sebou samými.

pexels-photo (3)

Zvolněte tempo

Až se vysápete z postele, načechráte peří do práce a dorazíte do kanceláře, zkuste místo zběsilého pobíhání jeden den zpomalit. Je dokázáno, že při únavě je člověk roztržitý, nesoustředí se a tím pádem dělá častěji chyby. Nejsme stroje, tak se tak nechovejte!

Udělejte jenom ty nejnutnější věci, které fakt hoří. Přísloví co můžeš dnes, neodkládej na zítřek, vás od toho možná odradí, ale zkuste to. Raději běžte domů dřív, zalehněte co nejrychleji do postele a další den si přivstaňte a všechno dožeňte. Jinak hrozí, že budete nad úkoly sedět až do večera a zbytečně se trápit, protože budete pomalí jako slimáci. A ráno zjistíte, kolik chyb jste během toho nadělali.

pexels-photo-52608

Uplácejte se

Někdy máme pocit jako tělo bez duše a i maličkost vnímáme jako nepřekonatelnou obtíž. Z pětiminutového pročtení dokumentu je najednou hodina a stejně vůbec nevíme, o čem je. Potřebujeme motivaci, abychom tuhle krizovku překonali.

Udělat ještě jednu věc a pak si zajít na ten výtečný dortík v ceně oběda? Koupit si to úžasné tričko, které obdivujete ve výloze už měsíc? Nebo jenom oblíbený časopis? Malými krůčky, za které se budete postupně odměňovat, dosáhnete velké změny. Zvládnete toho více než normálně a ještě si uděláte radost.

pexels-photo-27335

Myslete pozitivně

Na větu: „To nikdy nemůžu zvládnout,“ nemyslete ani chvíli. A opovažte se ji vyslovit nahlas. Působí jako betonová zeď, kterou chcete prorazit hlavou. Buď vše vzdáte a odejdete, nebo si pořádně natlučete kebuli.

Místo toho si říkejte, jak jste dobří a máte pevnou vůli. Kterou si takhle i přirozeně potrénujete a příště to půjde ještě lépe!

Foto: Pexels