Blonďatý svalovec Thor, který vynechal Občanskou válku, se vrací. Tentokrát si přivedl ještě na pomoc Hulka a tunu humoru. I přestože je to oproti předchozím dvěma filmům velká změna, není vůbec na škodu.

Třetí Thor naopak dokazuje, že variabilita marvelovského filmového vesmíru je skutečně neuvěřitelná. Každý film dokáže předvést něco trochu jiného, a to i v příběhové linii určitého hrdiny (viz Captain America), a přece poměrně jednoduše dokáže nasytit většinové publikum.

Vesmír = víc legrace a barviček

Ragnarok se s přesunutím mimo Zemi přiblížil stylizací více ke Strážcům galaxie, takže Thor se nám především rozzářil. Ve srovnání s předchozími díly jako supernova. Navíc se nám Odinův syn pěkně rozhláškoval, takže do kina se tentokrát chystejte na přímočarou oddechovou zábavu.

Příběh sám je ve své jednoduchosti takřka primitivní a povrchní. Kdybyste se v něm začali pitvat, spokojení asi nebudete, protože de facto není co. Naštěstí máte pořád čemu se zasmát a na co se dívat. A to i navzdory tomu, že ve filmu chybí nějaká skutečně strhující akce či intenzivnější napětí. Překvapivě to ale ke spokojenému zážitku stačí. Alespoň mě.

Čím déle jsem z kina, tím více mi dochází, kde všude bych mohl najít na třetím Thorovi slabiny. Ale je mi to vlastně jedno. Intenzita Thorova vesmírného dobrodružství byla dostačující.

Když se sejde dobrá parta

Navíc chemie mezi Hulkem a Thorem funguje. A Chris Hemsworth má překvapivě slušný komediální talent. Takže celý tenhle přerod v rozjuchanou komedii nakonec působí velmi přirozeně. Nemluvě o tom, že Jeff Goldblum je v roli velmistra naprosto boží. S celého filmu tak čiší především pohoda. Což trochu zabíjí to, že vlastně celou dobu se bojuje o konec celé jedné civilizace.

Potěšil mě také elektronický a hravý soundtrack, který celou tuto infantilitu podtrhoval. A v tom by nakonec mohl být pro někoho háček. To cílení na to dětinské v nás, které jednoho (jako mě) tolik potěší, jiného nakonec může otrávit. I tak si ale troufnu tvrdit, že Marvel i tentokrát potvrdil, že si kvalitu umí držet a Ragnarok se většině lidí bude líbit. Přímočarost provedení a sympatické obsazení je totiž takřka odzbrojující.

Foto: © Marvel studios