Svůj seriál chce mít každý. Hlad po nových příbězích u diváků, zdá se, nezná mezí, tak si každý snaží ukrojit svůj kousek z případného koláče zisků. Dobu seriálovou nechce zaspat ani Facebook, který začal pro službu Facebook Watch chystat vlastní počin.

U Elisabeth Olsen, která ztvárňuje ve světě Marvelu Scarlet Witch a vrhla se na produkování, si objednal desetidílný seriál. Mělo by jít o tzv. dramedy, tedy drama s prvky humoru, ve kterém se bude mladá vdova (samotná Olsen) vyrovnávat se smrtí svého manžela.

Že by nemělo jít o žádné béčko, dosvědčují i další jména, která jsou s projektem spojována. Scénáře se ujal Kit Steinkellner, který pro Amazon Prime připravil Z: The Beginning of Everything. Režii obstará James Ponsoldt, která natočil film The CircleTomem Hanksem a Emmou Watson.

Facebook vs. Netflix vs. Amazon vs. ti další

Hegemon sociálních sítí se tak zapojuje do tvrdého konkurenčního boje streamovacích služeb, kterému zatím vládne Netflix. Seriál budeme moci sledovat přímo na Facebooku pomocí služby Watch, jejíž fungování či případná cena zatím není jasná. Jen na zisky z reklam ale asi fungovat nebude, protože jen během letošního roku má Facebook utratit za vlastní videoobsah miliardu dolarů. Mimo jiné si ještě objednal remake norského webseriálu Skam a pohádkově hororovou sérii Sacred lies. Tak kde a jestli vůbec tyhle seriálové/streamovací boje asi skončí?

Foto: © Facebook, Marvel