Sníte o baru, v němž prostě nezahlédnete ošklivou tvář? V Los Angeles se jej tamní obyvatelé zřejmě již brzy dočkají.

Celý koncept VIP baru, do nějž je zapovězen přístup neatraktivním lidem, pochází ze staršího konceptu seznamky pro ty nejnáročnější, tedy BeautifulPeople.com. Základní principy tak zřejmě podle všeho budou fungovat stejně nebo přinejmenším podobně. Abyste se do tohoto baru mohli dostat a dát si drink, musíte splňovat určitou úroveň atraktivity. Pokud ji neplníte, budete zřejmě muset pokračovat na skleničku o bar dál.

Odměnou za vaši krásu a atraktivitu vám bude pečlivý výběr přinejmenším stejně krásných a atraktivních lidí, s nimiž budete moci strávit žhavý flirtovací večer. Otázkou ale je, nakolik je večer ve společnosti vyumělkovaných krasavců a krasavic výhrou. Pokud jedinou a hlavní starostí slečen na baru bude to, aby se jim nerozpila rtěnka nebo neuvolnily lokny (a záměrně nekonkretizujeme blonďaté lokny), je více než pravděpodobné, že si moc nepokecáte.

12

Exkluzivita k ničemu

Což o to, ten koncept ve svém prvopočátku není úplně marný, ale co chcete dělat v baru napěchovaném lidmi zahleděnými do sebe? Patrně vám nakonec nezbude nic jiného, než se nakonec také nechat opojit nekřesťansky drahým alkoholem a vlastní krásou.

„Jedním ze základních rysů lidské povahy a pohledu na svět je vizuální vnímání. Proto si všímáme zejména lidí, kteří jsou atraktivní a hezcí pro náš pohled,“ vysvětlil pro BravoTV zakladatel webové seznamky BeautifulPeople.com Greg Hodge, který dodává, že virtuální svět stále více umožňuje lidem lhát a zkreslovat informace o sobě s pomocí grafických nástrojů. „Ve skutečném světě, ve skutečném baru, už ale tolik místa pro lži nebude,“ vysvětluje Hodge.

13 14

Online členství a foto postavy

Abyste si v exkluzivním baru plném pozlátka mohli zarezervovat stůl, musíte se stát členem online komunity. Tam budete navíc muset přidat detailní fotografie svého obličeje, a samozřejmě také postavy. A na základě posouzení vašeho vzhledu vám možná bude uděleno povolení k rezervaci místa.

Zakladatel seznamky pro krásné lidi Greg Hodge si uvědomuje, že krása může být subjektivním pojmem. „Každý vnímá krásu jinak, ale existují určité rysy, které mohou mít krásní lidé společné,“ uvádí.

11

Seznamovací portál pro krásné lidi je opředen také několika kontroverzními skandály, které plynuly zejména z nepřijetí a vyhodnocení některých jedinců jako neatraktivních. Ti poté začali podstupovat plastické operace a přístupu na web se opakovaně dožadovali. Můžeme jen vyčkávat, jakých novinek se dočkáme v souvislosti s otevřením exkluzivního baru pro atraktivní šťastlivce.

Foto: Independent UK, BeautifulPeople.com, Unsplash/Mario Purisic