Nálepka Onusblue vám odhalí, kdo toho vypil už příliš a neměl by řídit.

Jak se říká, alkohol je metla lidstva. V jednu chvíli si bezstarostně užíváte na večírku a za pár minut může být všechno jinak. Pokud nezodpovědně usednete za volant. Místo afterparty v taxíku se váš život může obrátit vzhůru nohama. A to vše díky jednomu hrdinskému okamžiku, kdy se všem snažíte dokázat, že přece tolik namol nejste a řídit auto ještě zvládnete. Nemluvě o těch šílených kocovinách, kdy s hlavou v záchodové míse zpytujete svědomí a přísaháte, že už nikdy nebudete pít. Dokud se to neopakuje další týden znova.

Ale co kdybych vám řekla, že to všechno jde jednoduše zastavit, zvrátit, uhodnout? A to i bez toho, abyste museli v kabelce nosit rozměrný alkohol tester a všechny na večírku „prudit“ s dýcháním do jeho trubičky? To byste si u návštěvy asi moc nešplhli. Firma DermaTec přichází s revolučním řešením. Vyvinula náplast, která vám poví, kdo už měl dost. A tedy, neměl by ani řídit.alcohol-hangover-event-death-52507-1

Neviditelný zachránce

Výhodou je, že si ji můžete připevnit kdekoliv na tělo. Může se tak stát vaším soukromým měřítkem, skrytým pod šaty nebo, pokud svému opilému já příliš nevěříte, signálem pro ostatní, aby vás hlídali. Pomoci by měla i lidem za barem, kteří by konečně měli jasný důvod k tomu, proč svému hostu nenalít další drink.

„Za každých deset tisíc zastavených opilých řidičů je zachráněno sedm životů. A jaký lepší výsledek než záchranu lidských životů si přát? V současné době pouze jedno procento případů řidičů pod vlivem skončí zatčením,“ vybízejí výrobci veřejnost.

Jednoduchá indikace

A jak tedy nálepka funguje? Když si ji nalepíte, má průhlednou barvu. A úměrně s počtem drinků, které do sebe překlopíte, se bude postupně zabarvovat do bílé, a nakonec až modré. Právě modrá je indikátorem poslední skleničky a toho, že máte zavolat taxík nebo drink službu. Existuje jednodušší způsob, jak zachraňovat zbytečně utracené životy?

„Mise naší společnosti je poměrně jednoduchá: Snažíme se pomocí technologií řešit problémy, které existují v naši vlastní komunitě a komunitách všude po světě. V současnosti požíváme biochemické technologie k redukování počtu opilých řidičů. I kdyby se nám podařilo zachránit jen jeden život, tak to stálo za to,“ uzavírají téma výrobci na svých stránkách.

19368092_4_k4mg1c

Foto: fotoalba.xchat.cz, Pexels