Udáním na policii skončilo putování dvojice mladých Američanů napříč Spojenými státy. Mladíci měli u sebe kufr plný marihuany a ve zdrogovaném stavu se domnívali, že jsou beznadějně obklíčeni agenty v civilu.

Při jejich vlastním udání ale vyšlo najevo, že policisté neměli o jejich akci ani potuchy, a mladíci tak podlehli drogovému stihomamu, jehož následkem se nakonec přiznali. V přesvědčení, že všichni lidé vyskytující se okolo jejich vozu jsou policisté, zavolali dva dealeři na tísňovou linku a chtěli se vzdát policistům.

No, my jsme ti dva troubové, co se právě nechali chytit, když se snažili provézt trochu hulení přes vaší hranici,“ uslyšel překvapený operátor na policejní lince 911. Když se několikrát zeptal, o co volajícímu jde, postupně pochopil, že ve městě Rexburg ve státě Idaho čeká v autě dvojice mužů, která si myslí, že je sledována týmem neuniformovaných policistů. Poslal proto na místo policejní vůz, při jehož příjezdu mladíci stáli s rukama nad hlavou a vedle auta měli vyložen přepravní box na psa. V něm policie našla přes devět kilogramů marihuany v malých balíčcích.

smoking-918884_1920

Snažili se ji prý převézt z Las Vegas do svého bydliště ve více než 1300 kilometrů vzdáleném městě Bozeman v Montaně, ale pochopili, že proti „policejní přesile“ nemají šanci.

Když oběma mužům ve věku 22 a 23 let provedli v laboratoři krevní zkoušku, zjistili policisté, že reprezentativní vzorek nákladu už otestovali.

Zdroj: ČTK

Foto: Pixabay.com