Rozcuchané vlasy a syndrom nemám-co-na-sebe. Tyto problémy jsou tak každodenní, až si jich téměř nevšímáme. Ženy jsou zkrátka nevyzpytatelná stvoření a mají své specifické problémy. Co když nám je ale někdo naservíruje pod nos v podobě vtipných ilustrací?

Nebo když žena po hodině v koupelně místo svůdných kouřových očí vypadá jako mýval. I těmto situacím se ve svých ilustracích věnuje rumunská autorka Cassandra Calin, která svými malými dílky jde tvrdě k jádru věci.

Jednadvacetiletá komiksová kreslířka a grafická designérka nyní zakotvila v kanadském Montrealu. V jejích obrázcích naleznete mnoho výjevů z každodenního života ženy – od oblékání až po randění. „Kreslím komiksy inspirované mým životem a zážitky. Ráda si udělám legraci sama ze sebe,“ říká Cassandra.

Tak pánové, které situace už jste se svou ženou či dívkou zažili?

AD-Women-Problems-Comics-Cassandra-Calin-01 AD-Women-Problems-Comics-Cassandra-Calin-04 AD-Women-Problems-Comics-Cassandra-Calin-05 AD-Women-Problems-Comics-Cassandra-Calin-06 AD-Women-Problems-Comics-Cassandra-Calin-07 AD-Women-Problems-Comics-Cassandra-Calin-08 AD-Women-Problems-Comics-Cassandra-Calin-09 AD-Women-Problems-Comics-Cassandra-Calin-10 AD-Women-Problems-Comics-Cassandra-Calin-12 AD-Women-Problems-Comics-Cassandra-Calin-13 AD-Women-Problems-Comics-Cassandra-Calin-14 AD-Women-Problems-Comics-Cassandra-Calin-16 AD-Women-Problems-Comics-Cassandra-Calin-19 AD-Women-Problems-Comics-Cassandra-Calin-21 AD-Women-Problems-Comics-Cassandra-Calin-22 AD-Women-Problems-Comics-Cassandra-Calin-23

Zdroj: Architecture & Design