Sexy fotky jsou z 99 procent trapné. Bohužel je to tak. Důvodem je především, že dnešní autoři – fotografové – je fotí hlavně proto, aby se koukli na nahatou dívku. Dalším důvodem je nedostatek fantazie. Všemu dává korunu všeobecný nevkus u publika, které aplauduje a lajkuje každou nahatou fotku, takže svlékající se žena se cítí hned jako modelka a cvakal na druhé straně jako fotograf.

Po deseti letech v branži u mě funguje něco jako slepota na nahotu. Je to podobné jako tzv. bannerová slepota (nevnímáme bannery na webech), tak já nevnímám to, co na mě vyskakuje od Facebooku po Pinterest. Občas se sice zaseknu u fotky, co má po dvou hodinách 300 lajků, a řeknu si: „Bože, proč jsi těm lidem (chlapům) nedal oči spojené s mozkem. A do toho mozku trošku vkusu, který naopak není přímo napojen na (mužské) přirození, a aby tak netrpěl syndromem náhlého odkrvení.“

Fotky jsou totiž nejen bez nápadu, ale navíc špatně nafocené. V podstatě díky bohu za ty, co jsou jen nudné a jen trošku trapné, protože drtivá většina trpí všemi nedostatky, popsanými ve starším článku o vetřelcích.

Tady speciálně ještě navíc:

 • katastrofální pleťovka
  nedostatečná práce se světlem má za následek, že modelka nám vypadá jako v poslední chvíli zachráněná od kremační pece
 • tragická retuš
  hlavně v kombinaci s bodem výše opravdu chuťovka. Autor ve snaze zakrýt, co se pokazilo na focení, na to pustí snad blur (rozmazání, rozostření), takže ve výsledku máme rozpitou, bezbarvou mrtvolku
 • blbý výraz
  ve snaze o přehnanou sexy samici to vyznívá … blbě
 • nevhodná modelka
  nevím proč, ale holky co začínají, si myslí, že se musí hned svléknout. Asi tím chtějí přebít, že nic jiného zatím neumí, ale není to cesta. Přesto, že na FB nasbíráme pět set lajků, není to cesta, pokud se tomu chcete vážně věnovat. Udělat sexy fotky chce už nějaké zkušenosti, emoce, pózování.

Samostatná kapitola je, když tvůrci těchto paskvilů pořádají workshopy. Na čele s již zmiňovaným Rolandem Gomezem. Tragédie je, že svůj nevkus replikují mezi účastníky, a ti, zatím ne všichni, čtou EYEmag, aby se včas vrátili na správnou cestu.

Kdo teď čeká příklady, ne, nebudeme déle negativní. Stačí pogooglit a najdete toho tuny, anebo Facebook je vděčná zásobárna. Naopak, ukážeme si, jak to jde. Protože, občas řeknu – wow – a kouknu se lépe. Ono je v té záplavě trapnosti možno najít hezké věci i dnes, a to nám dává naději.

Některé příklady s popisem uvádím níže. Není to samozřejmě vzorek všech dobrých fotek na netu, ale taky to není poslední článek.

fotky zdroj: Pinterest a boardy uživatelů.

4c01ca9bc29d46324f3908269118f99c
Přes nedostatky v ořezu to má emoci, která všechny mínusy hravě přebije.

4c56388faaf771dcf6e7c8593f92010f
Tady klasická ukázka, že opravdu dobrá fotka od mistra snese i ne úplně šťastné ruce. Hlavně tu spodní.

66f7c9601c27bf0cd94afd5324e5419a
Toto je prostě milé.

7095f8357e2ee5c95ce58d6f0aaae1f1
Jasná pecka. Fotka vtáhne tak, že není čas hledat chyby.

aca48c067431ae6da34e11abbcac70be
Klasická, dobře odvedená práce. Není, co vytknout.

cb97522d70958ec110aef20e514cdf13
Melancholická dokonalost.

Na závěr galerie od ruských mistrů a mých oblíbenců, kteří umí skloubit sci-fi fashion a erotiku jako nikdo.

Duo Aleksey & Marina, seznamte se, učte se.