Možná si myslíte, že to nejhorší, co můžete na prvním rande udělat, je přiznat se k tomu, že jste posledních 10 let neměli vztah. A přitom je to opačně.

Několik výzkumů totiž prokázalo nesporné kvality a výhody lidí, kteří byli dlouhodobě single. Jsou samostatnější, šťastnější a dokáží si svého vztahu patřičně vážit i užívat. Příště si tedy klidně vyberte single samotáře, se kterým se vám otevřou nové možnosti. Podívejte se s námi na 7 důvodů, proč si vybrat partnera, který žil delší dobu single.

1. Single lidé mají pevnější sociální vazby

Studie z minulého roku prokázala, že single lidé mají lepší vztahy se svými rodiči, sourozenci, kamarády nebo třeba kolegy. A platilo to jak pro ženy, tak také pro muže. Zkrátka a dobře vazby, které si obvykle vytváříte ke svému partnerovi, jste jako single schopní rozdělit mezi více osob.

2. Jsou úspěšnější

Single lidé jsou podle vědců houževnatější a dokáží se lépe soustředit na svou práci. Mají lepší tah na bránu a jsou vytrvalejší při dodržování a naplňování svých životních cílů. A to se ve vztahu vyplatí hned několikanásobně.

3. Dokáží myslet i na sebe

Mají to ostatně natrénováno. Nikdy se vám tak nemůže stát, že vedle sebe budete mít člověka, který se bude ve všem přizpůsobovat a podřídí vám veškeré své názory. Vždy to bude člověk, který ví, co chce a co je pro něj dobré.

4. Jsou vytrénovanější

To platí zejména o mužích. Ti, kteří ještě nebyli ženatí, podle výzkumů vykazují lepší tělesnou kondici. Co taky dělat ve volném čase, že.

5. Jsou spokojenější

Dokáží si totiž srovnat své priority a stanovit si, co je pro ně důležité a co je naplňuje. A tak jsou ve svém vztahu klidnější, spokojení a působí jako vyrovnané osobnosti.

6. Singles jsou štíhlejší

Další moudrá studie prokázala, že ve vztahu lidé přiberou minimálně 14 liber nebo víc. Téměř třetina dotazovaných párů vypověděla, že jejich nejčastější společnou aktivitou je sezení u televize. A jeden z pěti párů si užívá společné večeře venku.

7. Jsou šťastnější

Vykašlete se na všechny předsudky z romantických filmů, které líčí singles jako nešťastné a opuštěné lidské trosky. Pokud nemáte rádi kompromisy a vztahové dohadování, žijte prostě sami. Dovolte si uspořádat svůj život tak, jak to vyhovuje vám a nepodřizujte se žádnému diktátu. Šťastní totiž můžete být úplně stejně ve vztahu i bez něj.

Foto: Unsplash