Občas máme asi každý období plné deadlinů, uzávěrek a spousty povinností, a tak nám pak nezbývá žádná energie na naše zájmy a chuť něco tvořit, natož vyrazit do společnosti. O to horší je však pocit, když se vám energie ztrácí doslova jen tak, jakoby vás někdo vysával.

Energetický upír

Při představě upíra se nám vybaví nadpřirozená bytost se špičáky využívanými pro pití krve. Oproti tomuto obávanému nepříteli středověkých civilizací jsou energetičtí upíři mezi námi dnes a denně. Dokonce jsou našimi dobrými přáteli, rodinnými příslušníky nebo životními partnery, aniž by si toho oni sami byli vědomi. Vyvolávají úmyslně konflikty, negativní emoce, aby mohli energii nasávat pro vlastní ego a niterní potřebu.

My si toho však jsme vědomi velice dobře – ztrácíme energii, elán, náladu i jindy pozitivní přístup k životu a neočekávaným situacím. Během 5 minut jsme velmi unavení a může to mít i další důsledky – bolest hlavy, zmatenost nebo také nevolnost.

Podle Dr. Lawrence Wilsona se lidé energetickými upíry stávají často proto, že prožili v životě velmi náročné období, a to energeticky i emočně. Z obětí se tak stávají upíři – lovci – kteří mají téměř stále jakoukoli oběť na dosah. Tato přeměna je však může časem dovést až na okraj společnosti pro záměrné vyhýbání se kontaktu.

Jak se nestát energetickým zdrojem pro druhé?

Nejdůležitější je, abyste si v takových situacích uvědomili, že i bez fyzické námahy nebo vnitřního vypětí jste najednou úplně rozmrzelí a unavení. Že je zdroj tohoto pocitu někde okolo vás a pravděpodobně jde o nějakou osobu. Jakmile tohoto člověka identifikujete, eliminujte s ním kontakt – v některých situacích se však nelze z tohoto nepříjemného pouta vymanit. Jestliže nemůžete odejít, omezte kontakt, nenechte se emočně rozhodit.

Aura lidí, kteří na sebe působí pozitivně, je jasná a výrazná. Naopak je tomu u negativních lidí – ti mají téměř neviditelnou auru, jako uhasínající plamen sirky, když dohořívá.

– Joe H. Slate, PhD.

Naštěstí je možné se bránit. Ne nadarmo se říká, že si do svého života vybíráme lidi sami, především podle toho, co sami vysíláme, konkrétně co vysílá naše hlava. Jak se tedy můžeme účinně bránit před energetickým upírem?

  • rozloučit se v životě s negativními lidmi
  • eliminovat konflikty, souzení a hodnocení druhých
  • využít Finger Interlock Technique: technika, kdy spojíme ukazováček s palcem a vytvoříme kruh, do něj propojíme ukazováček s palcem z druhé ruky a vytvoříme tak dva spojené kruhy (jako na řetězu), jestliže toto budete dělat často, ucítíte energii, která pulzuje skrze prsty do celého těla (podle Joe H. Slate, PhD.).

Ztrácet energii, i když ji nečerpáte, je v době shonu a neustálé potřeby být kdykoli k dispozici a vše kontrolovat velkou překážkou – alespoň si však uvědomíme, že směrem, kterým kráčíme, nás následuje i někdo, kdo od nás jen bere. A to nesmíme dopustit…

Zdroj: llewellyn.com, drlwilson.com