Taky se vám stane, že vás nějaká hra dostane a vy několik dní prakticky nevidíte své drahé, přátele, psa, školu nebo celý reálný svět a řekli jste si, že už s tím, sakra něco uděláte a stanete se plnohodnotnými členy společnosti?

Tak v tom případě DLC k Darkest Dungeon nebude pro vás. Tahle hra vynoří svá slizká chapadla, obtočí vám je kolem krku a stáhne vás do svých černých, podzemních hlubin na PC i PS4. A teď, když jí přibylo DLC, bude to ještě horší.

Nejen, že jde o výjimečnou novodobou strategii, tentokrát se dostala na svět hra, která svému hráči nedává nic, ale opravdu nic, zadarmo.

Jako vůdce skupiny složené z nejrůznějších týpků mezi kterými máte mix doktorů, kněžích, rogues, mačů a podobných, dobýváte, pěkně kousek po kousku, podzemí pod starým rozložitým sídlem nedaleko městečka Hamlet.

Proč?

Majitel sídla zjistil, že pod jeho domem se ukrývá velká, netušená síla. Rozhodl se, že se k ní prokope a že ji ovládne. No, všichni asi už tušíme, že to byl fakt prů…problém. Stařeček se za pomoci dělníků do hlubin sklepení skutečně prokopal, ale to, co tam objevil, by poslalo na úprk celého Frankensteina, Draculu a Poltergeista.

Monstrum, které si v ničem nezadá s Cthulhu se vynořilo na svět a začalo se množit.

Vy, jako nájemný hrdina se s ostatními vydáváte do podzemí, abyste majetek starého pána získali pro sebe a po cestě zabili nějakou tu (nějaké ty – je jich fakt dost) příšerku.

Toho se nebojím. Je tam něco lepšího?

No a ve sklepě je tma, že. Jsou tam brouci. A pavouci. A sliz. A je tam fakt hodně velká tma. Takže se vám stane, že se vám občas někdo z party zblázní. Někdo, před vidinou zlata, ztratí všechny zábrany a obrátí se proti vám, aby ho měl všechno pro sebe (i kdyby ho třeba na cestě zpátky mělo něco sežrat) a někdo se potřebuje vytahovat, že je prostě lepší než vy a vrhne se bez rozkazu do haldy ostnatých, jedovatých nepřátel.

Prostě je to taková milá parta, se kterou byste chtěli určitě vyjet každý rok na lyžák.

S tímhletím se máte prokopat až do nejhlubších hlubin hlubinného světa pod domem starého pána? Je to o nervy. Je to na prd. Rvete si vlasy. Váš nejoblíbenější hrdina, ten jediný ubožák, který se proti vám nikdy neobrátil, nikdy nezaváhal a nikdy si nic nevzal navíc – tak ten umírá a vy jste v kelu. Tak tohle všechno, od čeho se i přes šílenou krutost hry nemůžete odtrhnout – tohle má DLC.

Včera oznámené nové DLC se jmenuje The Color of Madness (Ha ha. Jako kdybychom to už z hlavní hry nevěděli) a nezní to vůbec špatně. Ostatně posuďte sami.

My jen doufám, že až ucítíte bolest na hrudi a začnou se vám dělat mžitky před očima, nebude to infarkt, ale jen následky toho, že jste to přehnali s energy drinkem, v lepším případě následek nevyspání.

Ale protože jsme už Darkest Dungeon hráli, doporučujeme si překontrolovat zdravotní pojištění. Jen tak. Pro jistotu.

Image Credit: Red Hook Studios