Fanoušci sci-fi a milovníci Star Wars zvlášť už netrpělivě odpočítávají každou hodinu, která uběhne a přiblíží tak jednu z nejočekávanějších premiér tohoto roku. Snímek Rogue One: Star Wars Story již přichází.

rogueone-gallery-deathtroopers_a46de193

Kromě toho, že se jedná o zhmotněný sen mnoha lidí, se také jedná o zátěžový test hvězdnoválečné značky, která do kin vypouští příběh mimo hlavní linii, která je navázaná především na osud rodiny Skywalkerových. Přinese nám v něm úplně nové postavy, díky kterým se dozvíme, jak Leia k plánům Hvězdy smrti přišla. Nebo třeba jak je možné, že taková superzbraň má slabinu v podobě malé škvíry, jejímž chirurgicky přesným zásahem celý bitevník zničíte.

Tentokrát bez světelných mečů

Scénář si také vystačí bez Jediů, kteří jsou samozřejmě po rozkazu 66 jaksi mrtví (až na výjimky), takže v celém snímku se údajně neobjeví jediný světelný meč. A to ani přesto, že trailery již propálily přítomnost Darth Vadera.

los_olympicstrlr_d78e4d1a

Film tak bude mnohem více připomínat válečný film, než čistokrevné sci-fi, i proto vnese do Star Wars univerza úplně něco nového.

První záběry slibují skvělou podívanou

Novináři měli možnost vidět 28 minut z filmu. Pokud se dá ze zlomku fimu soudit něco směrodatného, jsou přesvědčení, že nás čeká zajímavá podívaná. Film prý má feeling staré trilogie, ale v mnohém právě žádné dosavadní Star Wars vůbec nepřipomíná.

Rogue One: A Star Wars Story Death Star Ph: Film Frame ©Lucasfilm LFL

Pochvalu získává provedení válečné akce, práce s emocemi a třeba Alan Tudyk za ztvárnění robota K-2SO. Výraznou pozornost na sebe strhává i hongkongský bitkař Donnie Yen jako slepý bojovník Chirrut Îmwe.

Hlavní postavou příběhu je ale Jyn Erso, rebelka, které v dětství Impérium odvedlo otce, aby sestavil pro císaře právě Hvězdu smrti. Ona je pověřena vedením skupiny, která má za úkol plány bitevní stanice ukrást. V rolích těchto dvou postav se předvedou herečka Felicity Jones a dánská hvězda Mads Mikkelsen.

Rogue One: A Star Wars Story (Felicity Jones) Ph: Film Frame ©Lucasfilm LFL

Film se přetáčel

Režisérský dohled dostal na starost Gareth Edwards, který zabodoval s remakem Godzilly. Nicméně na povrch vypluly informace o tom, že se mohutně přetáčelo pod taktovkou režiséra a scénaristy Tony Gilroye. Studio Disney ale uklidňuje, že se upravovalo už jen pár drobností a vyznění závěru.

Snad vše tedy proběhlo jen pro dobro věci a my se dočkáme skvělého filmu, který si série Star Wars a my fanoušci zasloužíme. Samozřejmě čekejte příští týden recenzi.

Foto: Oficiální stránky fimu