Hra o Trůny: Sansa

V neděli večer HBO vypustilo sedmý díl poslední série Game of Thrones a mnozí fanoušci se pořád snaží zpracovat, co se vlastně stalo. I když to bude trvat ještě rok a půl, než se objeví další série, většině diváků nejde do hlavy, o co vlastně šlo, když Malíčka „odsoudili“.

Během buildupu, který vedl k jeho smrti, spousta fanoušků předpokládala, že to bude Sansa, koho Arya po svém návratu na Winterfell podřízne.

Ale najednou se ukázalo, že se sestry spojily, aby odsoudily a popravily Littlefingera. Ale jak se to stalo? Jak mohly vědět všechno to, z čeho ho obžalovaly?

Ukázalo se, že měly malou asistenci ze strany svého bratra, Brana.

Info ze zákulisí

Isaac Hempstead Wright, který hraje Brana aka Tříokého havrana, promluvil pro Variety o scéně, která by vysvětlila aspoň většinu zmatků, ale kterou nakonec z finální epizody vystřihli.

 „My jsme vlastně točili scénu, kterou evidentně cutli. Krátkou, kde Sansa přijde a zaklepe na Branovy dveře a řekne něco jako „Potřebuju tvou pomoc“. Takže vlastně šlo o to, že Sanse najednou došlo, že má k dispozici výzvědnou síť a možná by byl dobrý nápad, kdyby něco zjistila, než se pokusí zlikvidovat vlastní sestru. Takže jde za Branem a ten jí řekne všechno, co potřebuje vědět. Její reakce je něco jako „a k-rva“.“

Proč zrovna Sam Tarly?

V interview Hempstead Wright také nakousl, jaké to je, znovu pracovat s Maisie Williams (Arya) a Sophie Turner (Sansa). Trio spolu točilo jen jedinou scénu za celou poslední sérii. Pak taky nadhodil, jak bude figurovat v příběhu dál postava Sama Tarlyho.

 „Myslím, že by to nebylo úplně dobré odhalení, kdyby Bran přišel a řekl: „Čau Jone, jsi dědic Železného trůnu a já jsem zpátky na Winterfellu a vím úplně všechno.“ Myslím, že by bylo trochu lepší, kdyby to udělal Sam. Bran může všechno zjistit a Sam může dělat poslíčka.“

Pokračoval myšlenkou, že tohle zjištění asi nebude mít vliv na vztahy mezi sourozenci rodu Starků, ale je víc než pravděpodobné, že to bude mít dopad na nový vztah Dany a Jona.

Via HypeBeast Photo: © HBO