Znáte to, někam se chystáte, stanovíte termín odchodu z domu – a ona nestíhá! Proč se ženy většinou nedokáží vypravit během několika minut?

A zatímco vy stepujete oblečení u domovních dveří, ona s pištěním, že nemá co na sebe, pobíhá po bytě a hledá všechno možné od šminek až po nejrůznější kousky oděvu. A vy nechápete, protože ona se začínala chystat dvě hodiny před vámi a stejně jí to nestačilo. Proč se tohle děje?

Kouzelné sousloví „ještě pět minut“ už vstoupilo ve všeobecnou známost a je srovnatelné třeba s mužským „jdu na jedno“. Existuje jen málo žen, které se dokáží během chviličky vypravit tak, aby na ně muž nemusel čekat. Možná patříte mezi ty šťastnější a vaše partnerka třeba neprožívá vypravování na cestu na nákup nebo vynesení koše, ale… i takové typy se najdou.

pretty-woman-635258_1920

Chce se vám líbit

Což by vlastně mělo mužům imponovat. Protože to, že jejich dívka, žena, přítelkyně zběsile pobíhá domácností a zkrášluje se, by mělo ideálně znamenat to, že vedle svého milovaného muže chce zářit. Važte si toho pánové, protože časem byste možná mohli dospět do stavu, kdy budete svou drahou polovičku na kolenou prosit, aby se nalíčila a upravila.

Je vcelku pochopitelné, že se my ženy snažíme při zvláštních příležitostech vypadat krásně, neobvykle a pro své muže naprosto neodolatelně. A chceme tak pro vás samozřejmě vypadat pořád, což tu a tam prostě obnáší řádné nahození fasády a trojí převlečení před tím, než s vámi vyjdeme ven.

Na ženskou touhu líbit se mužům ale existuje poměrně jasný argument. Že muži ženy nejvíce ocení úplně nahé. A v tom případě nastupuje druhé zdůvodnění – ta touha být krásná není možná tak úplně kvůli partnerům, ale kvůli všem ostatním. Protože obdivné pohledy ze stran okolí ještě pořád účinně fungují na zvedání sebevědomí. A upřímně, pánové, nedělá vám dobře, když vám vaši krásnou partnerku všichni závidí?

woman-309719_1280

Údržba trvá

Abychom si to vysvětlili na nějakém jednoduchém příkladu. Pokud se chcete blýsknout svým autem, také jej musíte umýt a naleštit, zevnitř vysát a zvenku nablýskat rovnou deseti přípravky (Dámy snad za neomalený příměr k autům prominou…). A ženy, pokud se chtějí blýsknout výstavními vlasy, alabastrovou pletí a pěkným, sladěným outfitem, také musí leccos absolvovat. A taky to trvá.

Zásadní rozdíl ale tkví v tom, že zatímco muži si svůj vůz připraví předem, ženy musí s laděním svého finálního vzhledu začít jen nějaký čas před odchodem z domu. A ano, v touze po dokonalosti je zběsilé pobíhání mezi šatníkem a koupelnou docela normální. Není to totiž vůbec snadné.

Za prvé, základním problémem jsou vlasy, které nikdy neposlouchají tak, jak by měly. A tak aby netrčely do všech stran, je třeba s nimi trochu zabojovat. A to dá u dlouhých vlasů minimálně dvacet minut, a stejně je možné, že nakonec skončí v culíku.

Za druhé, to, co muži považují za přirozený nenalíčený obličej, je podvod. Ve skutečnosti se tomu říká nahé líčení, které ale stejně zahrnuje nanesení make-upu a očních stínů ke sjednocení pleti. A pak je k tomu potřeba ještě spousta dalších úkonů, kterými vás již nebudu zatěžovat. Ale zamyslete se, když trvá nenalíčený look nějakou dobu, tak jak dlouho pak musí zákonitě trvat ten nalíčený look, že?

dresses-53319_1280

Za třetí, lak na nehty se sloupává v tu nejnevhodnější chvíli a vždycky je potřeba sloupnutý nehet dolakovat. To je absolutně bez debat.

Za čtvrté, není větší faux-pas, než dorazit na akci underdressed. A tak se několikrát radši převlékneme, abychom si byly jisté. Během toho převlékání navíc zjistíme, že nám spousta oblečení nesedí a vypadáme v něm tlustě a škaredě. A nakonec dojdeme k tomu, že ještě horší je přijít někam overdressed, a tak se většinou naštvaně vrátíme k tomu původnímu modelu.

Za páté, pokud outfit zahrnuje boty s otevřenou špičkou, je s nejvyšší pravděpodobností nutné přelakovat navíc aspoň palce u nohou.

Za šesté, při důsledné kontrole zevnějšku žena narazí většinou na trčící chloupek v obočí, který je potřeba okamžitě vytrhnout, protože by ji po zbytek dne a večera znervózňoval. A k tomu je potřeba najít pinzetu. Kde jenom byla naposled?

A za sedmé, i když už je všechno úspěšně dokonáno, musí se ještě jít čurat!

164H

Je jasné, že po podrobném vylíčení ženských strastí se mnoho mužů zase o kousek přiblížilo k pochopení spletité ženské duše. Děkujeme vám. A budeme rády, když nás příště pochválíte třeba za to, když se v rámci příprav převlékneme třeba jenom třikrát. A taky když pak konečně oceníte, že nám to sluší. Když už stejně dorazíme pozdě.

Foto: Pixabay