Také jste si zařídili život, ve kterém je všechno na vás? Živíte rodinu, platíte hypotéku, financujete veškeré potřeby dětí i ženy. A partnerka do rodinného rozpočtu nepřispívá, zato její nároky jako by byly mimo realitu.

Že vím, jak to začalo. Asi klasický model: „Po mateřské přišla žena o práci, ale novou si nehledala, dohodli jsme se, že ještě nechceme nechávat dceru celý den ve školce. Jenže z jednoho roku jsou už tři, a navíc má manželka na všechno čím dál vyšší nároky.“ Přesně ví, kam chcete jet na dovolenou, co je potřeba koupit do domácnosti, jak by měla vypadat dokonalá kabelka. Ale kolik ty věci stojí, jako by netušila! Je to fakt stres.

Jak takovou ženu vrátit zpátky na zem?

Pro každého je to velmi náročné. Jste ve stresu a navíc to zhoršuje vaši typicky mužskou ješitnost a pocit, že pokud nedokážete ženě splnit všechna přání, nejste chlap a možná nejste dost dobrý. A tak se dostáváte do nekonečného kruhu, z něhož není úniku, žena má stále vyšší nároky a vy nedokážete říct, že to prostě nejde.

playboy 02

Nejsou ojedinělé páry, kde muž tajně nadělal neuvěřitelné dluhy, aby manželce její přání plnil. Jenže ona nic netušila. Okolí může takovou ženu odsoudit jako rozmazlenou a línou fiflenu, ale je to objektivní? Oba se přece dohodli, takže za tohle můžou oba rovným dílem.

Muž je tím, kdo ženě takové chování umožňuje, a navíc se často stává, že žena skutečně neví, že jsou její nároky přehnané. Slyšela snad někdy od muže: „To nejde“ nebo „Na to nemáme.“

playboy 03

Jak z toho ven?

Je jediná možnost, a to otevřená hra. Nejlepší je samozřejmě se do téhle situace nedostat, ale to jde jen pomocí jasných partnerských dohod. Je určitě dobře, když muž ženě umožní být nějaký čas doma s dětmi, ale zároveň si musí ujasnit, jak dlouho je to možné a jaká je jejich finanční situace.

Ale stejné řešení, a to upřímnost, funguje i ve chvíli, kdy už tenhle problém nastal. Pánové, je třeba odkrýt karty a ukázat ženě, jak na tom opravdu jste. A ne že to jen nějak naznačíte nebo jí vyčtete, že moc utrácí. Nebojte se ukázat reálná čísla, povědět o dluzích, o tom, kolik vyděláváte, na co doopravdy máte, a na co ne.

Jinak to totiž skončí velkým průšvihem. Víme, že je to velmi obtížné, protože mluvení o penězích je jedno z nejdůležitějších témat (samozřejmě vedle výchovy dětí a sexu), která jsou pro šťastný vztah potřeba. Právě kolem peněz totiž panuje spousta nedorozumění a zvýšených emocí, které mohou vztah postupně oslabovat až ukončit.

Tak, pánové, seberte odvahu a s pravdou ven. Uvidíte, jak se vám uleví! A jak se říká, všechno zlé je k něčemu dobré a tady upřímností jen získáte.

 

Za článek děkujeme české edici časopisu PLAYBOY, který měsíčně přináší fotky krásných holek, ale také výborné články ke čtení.