Ne všechna letiště jsou taková, že byste si z doby v jejich prostoru strávené uchovali skvělé vzpomínky. Ale naštěstí existuje světlá výjimka.

Letiště Changi v Singapuru bylo už od počátku navrhnuto a projektováno tak, aby mělo jen velmi málo společného s obvyklými průměrnými letišti. Možná i proto se těší bezkonkurenční oblibě cestujících, kteří mají to štěstí a na tomto letišti mohou chvíli počkat na odlet svého letadla.

V prostoru singapurského letiště můžete nalézt například bazén, zahradu plnou sukulentů, dvě kina, která jsou otevřena po 24 hodin denně, a šestimetrový vodopád, jenž slouží k osvěžení unaveného těla i ducha. Pokud jste hladoví, můžete využít možnosti zdarma se najíst v malých stáncích se singapurskými pokrmy, cítíte-li se unaveni, využijte pohodlných postelí v odpočinkové hale.

17

Luxus a příjemný zážitek

Pro dokreslení příjemné atmosféry, která panuje na letišti, bylo vytvořeno zajímavé video, které mapuje jeden den života na tomto neobvyklém dopravním uzlu. Možná podle krátkého filmu pochopíte, proč se letiště stalo tím nejoblíbenějším na celém světě.

Na videu totiž letiště vypadá spíše jako obrovský zábavní park nežli prostory sloužící k čekání na odlet. Vnitřní džungle s exotickými rostlinami vypadá neuvěřitelně příjemně a pohodlně a čas strávený v těchto prostorách je doslova potěšením pro cestovatelské unavené tělo. Odbavovací brány jsou vždy bez front, takže se cestující nemusí unavovat zdlouhavým čekáním na formální odbavení.

Romantické dráhy

Velmi krásný pohled se cestujícím může naskytnout také v noci, kdy se přistávací dráhy rozsvítí a rozzáří mihotajícími se světélky. A tak se může zdát, že jediným estetickým faux-pas je zářivě oranžový koberec v duty-free zóně.

Video, které bylo o letišti natočeno, pořídil tamní personál ve spolupráci se zkušenými kameramany. Krátký film byl natočen na záběry o malé hloubce ostrosti, takže divák má pocit, jako by se vrátil do dětských let. Vždy jej totiž na okamžik upoutá neuvěřitelná atrakce – a ještě než se jí stačí nabažit, už se mu v dalším záběru ukazuje atrakce další.

18

Nejatraktivnější letiště

I když na singapurském Changi přistává nebo vzlétá letadlo každých 90 vteřin, nejedná se o nejvytíženější asijské letiště. Tím je mezinárodní letiště v japonském Tokiu. Co už tomuto ráji ale nikdo neodepře, je prvenství v atraktivitě a zábavnosti. Takže doufejte, že až jednou pojedete na dovolenou, vyjde vám přestup právě na singapurském letišti Changi.

Zdroj: Telegraph