Chlapi jsou zvláštní druh. Místo aby své potřeby vykonali někde v tichu domova s partnerkou anebo diskrétně v institucích na to specializovaných, to jest bordelech a privátech, vystřelí večer do ulic na lov. Ztrapňovat se po barech, opíjet nebohé dívky, které pak stejně odejdou domů s kámoškou. Dělají nám, normálním lidem, ostudu. Aby toho nebylo málo, z některých se stanou přímo glamour fotografové.

Když pominu těch pár procent fotografů, co fotí holky kvůli výsledné fotce (těm se dopředu za paušalizování omlouvám) je takový glamour fotograf zvláštní přírodní úkaz.

V podstatě takový chodící penis s objektivem. Platí matematický vzorec, čím menší (penis), tím větší (foťák).

Kompenzace ega přes „sklo“ je tady zřejmá na první pohled (sklo je takový slangový, strašně cool výraz pro objektiv, kdo to nevíte). Nezapomenu na větu jednoho takového malého penisoida, který dělal, nebo snad dělá asistenta u jedné glamour produkce, že musí mít velký foťák, aby vypadal jako velký fotograf. No co dodat. Kluk se aspoň občas podívá na ňadro naživo a snad je happy, ono by se mu to jinak nepovedlo.

Ono se to dá zčásti chápat. Být uslintanec, co se plíží na privát, není cool. Je to nutný dělat asi tajně a za tmy. Být glamour fotograf, který fotí nahé holky, to je umění. Stojí to sice v průměru řádově o 3-4 nuly více, ale jsem fotograf, umělec, můžu si udělat fanpage Franta Pinďour Photography. Vše veřejně a s lajkama. Můžu dělat castingy (a požadovat zaslání aspoň 45 nahých fotek do mailu). Dále požadovat setkání a kafe.

Tady stop. Kafe před focením je samostatná kapitola. Chápu to u velké produkce, Andrea Verešová se asi kvůli smlouvě musí jednou potkat, ale u glamour amatérského focení? Samozřejmě, je tam nutno probrat umělecký záměr, ono to svlékání holky musíme nějak honosně nazvat. Svlékat holku jenom tak, bez autorského záměru, pfff, já tím chci přece světu něco sdělit. Udělat milióntou fotku nahé holky u zdi. Udělat milióntou fotku nahé holky u auta – nejlépe. Velkého auta od kámoše, který se přijde na focení podívat samozřejmě i s deseti kámoši.

Na kafíčka pozor. Velký foťák visící na malém penisu, co chce navíc kafíčko, to je peklo.

Někdy bývá kafíčko v rozšířené verzi, kterou voláme casting před focením. Nejlépe někde v rodinném domě ve sklepě, který nazýváme fotostudio. Samozřejmě v době, kdy manželka a děti nejsou doma. Je nutno dát si s nebohou dívkou skleničku ať  se uvolní a očumovací casting proběhne v přátelské atmosféře. Budeme tak lépe připraveni na naše veledílo.

Celé by to nebyla až taková tragedie nebýt dvou následků fenoménu: Co Čech, to glamour fotograf.

Zaprvé, člověk se stydí říct, že je taky fotograf. Mně když se někdo zeptá, snažím se tvářit jako vedoucí skladu s rajčatovými produkty (navíc ještě vy z toho Plejboje, no to je jedna velká postel).

Říct, že fotím, a dodat, že ne vždy oblečené holky, úplně se vidím jak ten penis, ze kterého ještě kape slina.

Zadruhé, návštěva privátu by nezanechala žádně následky pro společnost, ale uvolňovaní pudů přes glamour fotografii bohužel zanechává za sebou fotky. A my se na to musíme dívat. No nemusíme, ale holt v té zaplavě se tomu občas nevyhneme.

Obrázek – abych tu neurážel jmenovitě nějakého spoluobčana (a že těch tipů by bylo), příklad děsu a hrůzy – Rolando Gomez, který to navíc vydává ještě jako knížky a učí (ano učí) lidi fotit. To je srovnatelné s tím, kdybych já učil lidi vařit. Ale já mám asi soudnost, takže tím společnost neobtěžuji.

Agent 007

Je tu ale jedno nebezpečí mnohem, mnohem větší. Jmenuje se agent. Na rozdíl od penisu s foťákem je tento bez techniky, tudíž utajený, na první pohled nerozpoznatelný. Projevuje se obvykle tak, že vypadá jako by se právě vzbudil na Hlaváku na lavičce, ale mluví o tom, jak Ti nastartuje kariéru, jak zná toho a toho (někdy i mne, já jsem agentů nejlepší kámoš) a jak jsou kuci z plajboje kámoši a on to tam zařídí. Samozřejmě podmínka je casting, kafíčko (kde probereme tu spolupráci) a celé to penisoidní kolečko popsané výše.

Toto klidně přeskočte

Minulý rok mně pobavila story, kdy jeden takový agent – co má právě bavoráka v servisu a proto jede metrem načerno, ale příští týden letí na Bali potkat se s agentem Rihanny a domluvit nějaký ten deal, chápeš, brácho  – potkal jednu holku, které začal vykládat, jak ji seznámí s Bučkem, anebo co Buček, to je blbeček, přímo s klukama z Playboye, protože to jsou, jak jinak, kámoši. Přihodil story, jak mi měl přebrat nějakou modelku a dát pěstí na nějaké párty – dotyčná, úplně náhodou moje blízká kolegyně a holka, co opravdu zná kluky z Playboye, mi to celý čas pobaveně whatsappovala. Když ho měla plné zuby, jen řekla – Martin je náhodou můj kámoš a píše, že je na cestě. Agent se na to rozloučil, někam utekl a od té doby ho nikdo neviděl.

Nás to sice oba pobavilo, ale pomyšlení, ze se to stane někde v Horní Dolní a Květoslava, co chce být modelka, na to naletí, to už není úplně hezké. A že takových případů je, to bohužel poslouchám denně.

safe_imageZpátky k penisům s objektivy – nevím, proč mě teď napadlo, ze v podstatě vypadají jak ten jednooký Mimoň – to je on. Akorát neslintá nad Bananáááá. Ó můj bože, když se mě odteď někdo zeptá, co dělám, představím si toto a už se toho v životě nezbavím.

Glamour

Téměř bych zapomněl – co je to vlastně ten glamour? Anglicky čti glejmr, česká verze je glamúúr. Definic je hodně, ale opravdu hezká je na Wikipedii zde – nedá se souhlasit jenom s poslední větou, Rolando Gomez je strašný patlal. Jinak je to napsáno opravdu hezky, koho to zajímá, klikněte. U nás se pod glamour balí úplně vše od group sexu po fashion, ale to je na jiný článek.

Na modelky s paličkou

Nedá se neuvést jedna humorná story dokreslující zoufalost této branže. Na jednom workshopu předváděl nějaký glamour guru, že modelky se nesmíme chytat, a když potřebujeme přeložit ruku či nohu, a ona to nechápe, vezmeme si na to paličku (ano paličku, a taky to tam předvedl) a tou pícháme do nohy či ruky modelky, a tak nejsme úchylové. Oh my god. Když modelka ze mne cítí, že nejsem úchyl, můžu se jí chytat jak chci. Než ji vysvětlím, kam chci posunout tu levou nohu, tak to jí chytnu a udělám to. Žádná ze 700 holek, co jsem fotil, s tím neměla problém. Píchat holku paličkou, aby si nemyslela, že si chci sáhnout, to je jako vejít to Billy preventivně s nápisem na čele „já nechci krást, pouze nakoupit“, protože co kdyby si mysleli, že kradu.

Některé další story, přehledy fotografů, co naopak dělají naši branži dobré jméno (jeden vyšel zde), o modelkách a „modelkách“ v nějakém příštím pokračování.

… a jeden top glamour na závěr 🙂 zdroj Modelmayhem.com4d65486757054