Výrobek Brewbudz od společnosti Cannabiniers zprostředkovává od minulé středy Američanům zajímavou zkušenost. Jedná se o vůbec první kávovou, čajovou či kakaovou kapsli s obsahem konopí. Širokou veřejnost o tom informoval americký plátek Washington Post.

Má to však jeden háček. Marihuana je totiž zatím legální pouze v Nevadě, Coloradu a Kalifornii. Netradiční kapsle tak prozatím mohou vyzkoušet pouze obyvatelé Nevady. Těšit se pak na ně mohou časem i v Coloradu a Kalifornii. Zbytku USA je jejich užívání prozatím zapovězeno. Ale na jak dlouhou dobu?

Konopí jako wellness produkt

Skutečností je, že příchod kapsle s konopím na světový trh je záležitostí poměrně přirozenou, již vůbec ne bizardní. Přidávání konopí do kosmetiky i potravin je totiž stále více běžné a populární. To potvrdila i Olivia Mannixová, generální ředitelka marketingové agentury Cannabrand. Ta se zaměřuje na průzkum společností zabývajících se prací s konopím. Pro Washington Post uvedla, že konopí je dnes vnímáno jako wellness produkt a jako takové se stává běžnou součástí životního stylu.

Zelený benefit

O tom, že konzumace kávy, čaje a kakaa je neodmyslitelně spjata s každodenním životem většiny populace, není sporu. Společnost Cannabiniers tak prostřednictvím kapslí Brewbudz dostala konopí přímo do středu veškerého dění. Kdo si dnes dokáže představit ráno bez šálku dobré kávy či kvalitního čaje? Brewbudz přináší tyto oblíbené nápoje se zeleným benefitem navíc. Vybírat můžete z několika druhů.

Pro povzbuzení i odpočinek

Dávky psychoaktivního THC se v kapslích pohybují v rozmezí 10 – 50 miligramů. Jedná se přitom buď o konopí seté (sativa), které by mělo dodat energii, podobně jako kofein, nebo o konopí indické (indica) navozující uklidnění pro kvalitní relaxaci a tvrdý spánek. Konopí je mícháno buď s kávou typu arabica a to i bez kofeinu, nebo s černým, zeleným a bylinným čajem. K dostání jsou dokonce i konopné kapsle s kvalitní čokoládou s vysokým procentem kakaa.

Směs, která neucpe kávovar

Pokud se obáváte, že složení kapsle ohrozí čistotu a funkčnost vašeho kávovaru, hoďte strach za hlavu. Obsah kapslí se vyznačuje naprostou absencí jakýchkoliv výtažků či oleje a operuje pouze se směsí kávy, čaje či čokolády a konopného květu, která nemá šanci kávovar ucpat. Děsit se nemusíte ani podivné chuti. Kapsle totiž údajně prochází patentovaným extrakčním procesem. Ten vytahuje aroma a kofein z arabiky a THC či DBC ze samotného konopí. Výsledkem je směs určená k přípravě lahodného povzbuzujícího, nebo naopak uklidňujícího nápoje.

To pravé pro ochránce životního prostředí

Brewbudz potěší i milovníky přírody a ochránce životního prostředí. Jejich výrobci totiž nezapomněli ani na ekologický a rozložitelný materiál. Všechny kapsle sestávají z recyklovatelných kávových zrn, tedy jsou 100% kompostovatelné. Jedinou nevýhodou je poněkud vyšší cena pohybující se v přepočtu kolem 160 Kč.

Zdroj 1 2 3 www.pixabay.com