Všechno začalo tak, že kulturista a youtuber Filip Grznár se svým kamarádem Pavlem Beranem v posilovně slyšeli novej track od Bena – Twerk. Song se jim vůbec nelíbil a Filip prohlásil: „Tak kámo tyvole, ty jsi začal cvičit, člověk tě měl tak nějak za frajera a pyčo ty tady zase takovýhle hovadiny.. Hele mimochodem, když ty jedeš to jiu jitsu, pojď se potahat.. Vyzývám Bena Cristovaa na grappling. Ale bez prdele, přátelskej zápas.“ (video od 7:25)

A tak se stalo. Ben výzvu přijal a navíc nabídl 50 tisíc korun Filipovi, pokud s ním do zápasu půjde. Dalších 50 tisíc by Filip dostal v případě, že zápas vyhraje. Benovi se totiž nelíbí, jaké věci Filip vypouští přes svůj Youtube kanál a nepodporuje steroidy, drogy a “sypače”.

Filip výzvu přijal, ale uvědomoval si, že Ben může být silný soupeř. „Ben je dobrej a umí to. Bude rovným soupeřem!“

Všechna videa týkající se tohoto tématu se Ben rozhodl pouštět ven skrz Youtube kanál Barbarů, aby tyto informace a přístup k Filipovým videím nepodstrkoval mladé generaci, která ho sleduje převážně na jeho hudebním kanále.

Sebevědomí mu ale nechybí

Na druhou stranu si ale Filip dost věřil a chtěl Benovi dokázat, že jsou “steroiďáci” a “sypači” lepší.  

„Sere mě, jak se Ben hlásí proti sypačům, a tak mu chci ukázat, že sypači jsou prostě lepší. Bojím se, abych ho tam nesundal mimo pravidla, jsem rváč a vždy jsem se při jiu-jitsu nechal unést.“

Mám pocit, že se před zápasem Benovi moc nevěřilo, hlavně asi kvůli šílenýmu mindsetu a kulturistickýmu tělu Filipa. Ben je ale momentálně úřadujícím mistrem Evropy v brazilském jiu jitsu a podle toho také zápas dopadl.

Ben nezklamal

Ben sundal Filipa do dvou minut a Filip poté zůstal ještě chvíli ležet vyčerpaný. Oba dva ale působili klidně a Ben na konci dodává, že hlavní účel tohoto zápasu bylo ukázat, že se spory dají řešit i tímto způsobem.