A jsem na sebe pěkně naštvanej. Měl jsem v hlavě, jak se do toho opřu, nenechám nic náhodě a je to tady… a já to vlastně nechal náhodě. Můj první maratón tak bude stát za to a bude to slušný dobrodružství.

Tak si to shrňme. Nejdříve to pozitivní. Naběhal jsem letos skoro 1000 km, což je mnohem víc než jakýkoliv jiný celý rok, který letos ještě neskončil, a poslední tři měsíce cvičím jógu. Nevím, jestli zrovna jóga bude mít extra vliv na můj běh, ale já z toho mám radost a mohla by mít třeba pozitivní vliv na psychiku.

A to negativní. Mám asi o 3 kila víc než třeba na jaře, kdy jsem se účastnil Vltava runu, a ani jednou jsem neabsolvoval běh, který by vzdáleností překonal půlmaratón. Ale jelikož jsem věčný optimista, tak to beru tak, že budu mít o 3 kila víc energie, jen nepoletím jak vítr. Což lítám stejně vždycky jen první kilometry a neměl bych. A pokud jsem neběžel víc než půlmaratón, tak alespoň nevím, jak velká makačka a utrpení to pro mě bude, až se vzdálenost dostane za 21. kilometr a bude stoupat.

14894584_10202262196752295_1789670290_o

Mám na to?

Každopádně bude to test vůle, protože natrénováno prostě nemám. Ani nejsem asi v optimálním rozpoložení, protože jsem se tenhle týden třeba ani moc dobře nevyspal. Zkusím využít přidaného svátku a za tyhle dvě noci něco dohnat. Ale běžeckou regeneraci jsem si zase dopřál řádnou. Naposled jsem běžel v pondělí a v úterý ráno jsem testoval stoje na hlavě a protahoval záda při poloze kobra (měl jsem jógu, jestli vám to nedošlo). A pak už nic.

Každopádně, i když se zdá, že jsem vlastně úplně v pr… kvančicích, se na to pořád dost těším. Rozhodně nic nevypustím, ale nesnažím se na sebe klást přehnané nároky. Vlastně raději skoro žádné. Jediným cílem je doběhnout.

Tělo tím maratónem skutečně trošku překvapím, ale věřím, že to zvládnu. Počasí mě nemůže rozhodit nějakým spalujícím slunkem (doufám), případný déšť bych zlvádl asi líp. Nějakou rezervu v nohách, věřím, mám, protože po půlmaratonech jsem se necítil „úplně hotovej“ a prostě vím, že budu bojovat.

Nesmím ale nic přehnat, musím nasadit optimální tempo, tedy pomalejší, a ono to nějak dopadne. Držte v sobotu od 9:00 palce, report pak samozřejmě bude.

Dík a sportu zdar.

Liborův účet na Endomondu