Od doby, kdy jsem poprvé vstoupila na green, uplynulo pěkných pár let. Začínala jsem v Golf Club Hluboká nad Vltavou a dodnes mám v místním golfovém klubu členství. To hřiště miluju – zkrátka a dobře, Hluboká je moje srdeční záležitost.

Už jako malá holka jsem na Podskalské louce, která se pak proměnila v hřiště s osmnácti jamkami, dělala stopy se psy. Šlechticové zde kdysi proháněli na koních divou zvěř, dnes tu my golfisté proháníme míčky s povrchem ze surlynu. Kousek od Českých Budějovic, v nádherném přírodním prostředí jižních Čech s jedinečnou prostorovou kompozicí krajiny a historií – tam leží golfové hřiště Hluboká – zelený klenot pod neméně krásným zámkem ze 16. století.

hluboka02

Začátky
První trénink golfu zde proběhl na cvičné louce zřízené posekáním Poříčské louky v roce 1999. Oficiální otevření veřejného hřiště se konalo o rok později v květnu 2000. V srpnu téhož roku se na hřišti odehrál zcela první golfový turnaj.

_MG_1560_

Po zdrcujících záplavách v roce 2002 bylo otevření osmnácti jamkového hřiště přesunuto až na následující rok. Nakonec bylo znormováno v roce 2004 a během jednoho roku zde proběhlo kolem sedmdesáti turnajů.

Tím však budování komplexu neskončilo. Úpravy probíhají postupně od roku 2005 až dodnes. Přibývají nové bunkry a vodní překážky. Aby bylo hřiště hratelnější, rozšířili se fairwaye a prostříhali roughy.

Dnes
Dnešní golfový areál prošel několika změnami. Nedílnou součástí úprav se stalo i založení krajinářského parku na Podskalské a Poříčské louce. Na ní jsou rozmístěny skupiny stromů především s výrazným zastoupením dlouhověkých dubů, které dodávají hřišti majestátnost.

_MG_1563_-1

Hřiště je poměrně snadné, rovinaté, místy postrádá bunkery, zato na vodách nešetřilo. A když si při přihrávce na některý z greenů všimnete, že se na vás dívá vodník, nelekejte se! „Na hřišti v mokřadech jsou rozmístěny čtyři sochy jihočeských vodníků. Jména zatím nemají. Některé měří i dva metry. Na jedné jamce číhá i socha krokodýla,“ vysvětlil ředitel areálu Antonín Loužek.

Kromě osmnáctijamkového golfového hřiště PAR 71 s délkou 5900 metrů je součástí komplexu také veřejné devítijamkové hřiště.

_mg_1616

Nejhezčí jamky
Osobně je moje nejoblíbenější ta s číslem 16. Je to jamka s handicapem 1 a vždycky se na ní vydovádím.

A čím si vás místní klub získá?
Řekla bych, že Golf Klub Hluboká nad Vltavou je cenově příznivý resort. Hratelnost a kvalita hřiště jsou na velmi dobré úrovni. Opomenout bychom neměli ani obrovskou ubytovací kapacitu v partnerských hotelech a samozřejmě nádherný zámek Hluboká, který je od první jamky vzdálen asi dvě stě metrů vzdušnou čarou.

Mohlo by se hodit:
Adresa hřiště: Sportovní ulice (příjezd z ulice Podskalí), 373 41 Hluboká nad Vltavou.

GPS: N 49°4’79.15″ E 14°44’28.55″

Golfový klub Hluboká nad Vltavou
Adresa klubu: Náměstí ČSLA 26, 373 41 Hluboká nad Vltavou.

GPS: N 49°3’1.7″ E 14°26’15.62″

Otevřeno: září 2003 (osmnáctka)

Počet jamek: 18 (+ 9 veřejné), par 72 (30 veřejné)

Délka hřiště: žlutá 5879 metrů, červená 5100 metrů (veřejné: žlutá 1658 metrů, červená 1570 metrů)

Green fee za 18 jamek

Po – Čt: 950 Kč, Pá – Ne, svátky: 1150 Kč

Recepce: +420 776 826 376, e-mail: recepce@golfhluboka.cz, www.golfhluboka.cz.

Doplňkové služby: driving range, golfové kurzy, klubové prostory, opravna golfového vybavení, outdoor putting green, pro shop, půjčovna golfových holí, půjčovna motorových vozíků, půjčovna ručních vozíků, sprcha, šatna, trenér.