Zima, byť mírná, představuje pro vášnivé golfisty v Čechách komplikaci. Pokud mezi ně patříte, víte, o čem mluvíme. Geografická poloha naší republiky v zimních měsících nabízí hráčům dvě možnosti, jak nemuset uložit golf „k ledu“. Jednou je indoor golf a druhou výlet do míst, kde jsou podmínky vhodnější.

Za článek děkujeme české edici časopisu PLAYBOY, který měsíčně přináší fotky krásných holek, ale také výborné články ke čtení. Ilustrační foto: internet/PR 

Sponzor tohoto článku, společnost Golfiq, prodejce luxusního golfového vybavení, vám přináší přehled několika exotických míst, kam se můžete vydat za prvotřídním golfovým zážitkem. Třeba ještě letos.

home

Dubaj
Moderní klenot světového golfu, Dubaj, je pro české golfisty velmi dobře dostupný. Golfová hřiště v Dubaji jsou vhodná jak pro zkušené hráče, tak pro naprosté začítečníky. Jednou z nesporných výhod zdejších hřišť, kromě prvotřídních služeb a perfektně upraveného greenu, jsou velkorysé otevírací hodiny, které se neřídí denním světlem. Hřiště jsou parádně osvětlená a vy se tak můžete oddávat golfu i dlouho po západu slunce. Široký výběr uspokojí i ty nejnáročnější. V Dubaji najdete například nejstarší travnaté golfové hřiště na Blízkém východě, Majlis. Za zmínku stojí také překrásné hřiště Al Badia, které se řadí mezi nejzajímavější dubajské atrakce vůbec či Montgomerie Dubai.

Golf-1

Maledivy
Na Maledivách je golf relativní novinkou, první hřiště tu bylo otevřeno v roce 2002. Tím se však rozhodně nenechte odradit, obzvlášť toužíte-li po královském zážitku a hře v pohádkové krajině. V takovém případě jsou pro vás Maledivy jako stvořené. Už jen procházka po místních hřištích je zážitek. První golfové hřiště na Maledivách Kuredu Golf Club je šestijamkové a jeho profil je vhodný pro začátečníky, ale dokáže potrápit i zkušené hráče. Další hřiště, Villingili Golf Course, nabízí devět jamek na 7,5 hektarové ploše a je součástí luxusního resortu Shangri-La.

mauritius-four-seasons-5

Mauricius
Další tropický ráj, Mauricius, je na rozdíl od Malediv místem se silnou a dlouholetou golfovou tradicí. První golfové hřiště tu bylo otevřeno již v roce 1902 a Mauricius se po Velké Británii a Indii stal třetí zemí na světě, kde se golf začal pravidelně hrát. Mauritius Gymkhana Golf Club je nejstarším golfovým klubem na jižní polokouli a čtvrtým nejstarším na světě. Golfová hřiště jsou rozseta po celém ostrově, od základních devítijamkových až po prvotřídní mistrovská 18ti jamková hřiště navržená těmi nejlepšími světovými golfisty. Díky tomu je Mauricius rájem pro hráče všech úrovní. Hřiště na Mauriciu nabízí úžasný a občas i dost náročný zážitek (zkuste například 18ti jamkový Le Touessrok – jeho profil s řadou skalnatých překážek a komplikovaným přístupem na green skutečně otestuje vaše schopnosti) s výhledem na tyrkysový oceán a dech beroucí flóru, která vás okouzlí, i když nejste zrovna nadšení botanici.

foto-golf-2

Seychely
Ačkoliv zde najdete pouze dvě hřiště, Seychely nepochybně patří na seznam top golfových destinací pro fajnšmekry. Devítijamkové, místy docela náročné hřiště, Seychelles Golf Club o rozloze 5 000 yardů najdete na ostrově Mahé mezi kokosovými palmami a mangrovovým porostem. Místní atrakcí jsou krabi, kteří velmi rádi kradou míčky, takže pozor! Druhé hřiště Lemuria Championship Golf Course je na ostrově Praslin a vine se tropickým porostem podél tyrkysového pobřeží a nabízí svým návštěvníkům 18 jamek. Najdete zde celou řadu vodních i jiných překážek a vyvýšená odpaliště, což zaručuje, že se při hře rozhodně nebudete nudit.

Siem_Reap_Booyoung_Country_Club

Thajsko, Vietnam
Možná jste to nevěděli, ale Thajsko také patří mezi velice zajímavé golfové destinace. První opravdové golfové hřiště bylo postaveno v roce 1923 v oblasti Hua Hin, ale opravdový boom golf v Thajsku zaznamenal až v druhé polovině 20. století. Na území Thajska najdete asi 300 hřišť odpovídajících nejvyšším standardům – jsou rozsetá v plážových resortech na jihu země, v horách na severu, ale také v okolí Bangkoku či Pattayi. Vzhledem k podnebí doporučujeme návštěvu v období od října do dubna. Jednou z nejhezčích a nejznámějších oblastí je Blue Canyon Country Club na Phúketu sestávající se ze dvou hřišť. Když už se vydáte za golfem do Thajska, zvažtě také zastávku ve Vietnamu. Tam najdete jedno z nejhezčích hřišť v asijsko-pacifickém regionu – Danang Golf Course, které se nachází uprostřed dun.

Nexus_Karambunai_Golf_004
Malajsie, Indonésie
Ani tyto dvě populární turistické oblasti v jihovýchodní Asii nezůstávají pozadu. V Indonésii najdete asi 150 hřišť. Velká část golfových turistů míří na pohádkový ostrov Bali, zahrát si na populárním 18ti jamkovém hřišti Nirwana Bali Golf Club, které podle Golf Digestu patří mezi stovku nejlepších hřišť na světě. Na své si zde přijdou začátečníci i pokročilí. V Malajsii si můžete vybírat z dvou stovek prvotřídních hřišť. Jedno z nejslavnějších, Legends Golf & Country Club, se nachází asi šedesát kilometrů severně od hlavního města Kuala Lumpur.

Legend-Golf-Safari-Resort-Signature-Course2100x1350

Jihoafrická republika
Jihoafrická republika je se svým příjemným podnebím pro golf jako stvořená. Ať už dáváte přednost hřištím na pobřeží nebo hře ve vyšších nadmořských výškách, v Jihoafrické republice si z více než 450 hřišť určitě vyberete. Zkuste třeba 18ti jamkové hřiště Gary Player Country Club postavené ve vyhaslém sopečném kráteru nebo taktéž 18ti jamkové Leopard Creek v blízkosti Krugerova národního parku. Leopardů se nemusíte bát, v oblasti sice skutečně žijí, ale drží se v bezpečné vzdálenosti od hřiště, takže je téměř nemožné je vůbec spatřit. Mnohem pravděpodobněji spatříte krokodýly a hrochy žijící v Krokodýlí řece vinoucí se podél hřiště. Toužíte-li po opravdu nezapomenutelném a možná i trochu extrémním zážitku, navštivte hřiště Legend Golf & Safari Resort. Kromě prvotřídního 18ti jamkového hřiště zde najdete také známou extrémní 19. jamku. K odpališti na vrcholku hory Hanglip se nedostanete jinak, než vrtulníkem. A green? Má tvar Afriky a je asi 400 metrů pod odpalištěm.

capekidnappers
Austrálie a Nový Zéland
Austrálie a Nový Zéland jsou sice trochu dál, než ostatní místa, ale vynechat je nemůžeme. V Austrálii je golf sportem číslo jedna, hraje ho asi desetina dospělé populace. Množství hřišť je skutečně ohromující – přes 1 800! Ta nejlepší se nachází v tzv. Písečném pásu okolo Melbourne a v Tasmánii. Údajně nejlepší australské hřiště (dle Ausgolfu a the Golf Course Guide) se jmenuje Barnbougle Dunes a vine se mezi ohromnými dunami na pobřeží Tasmánie. Další velmi zajímavé hřiště, Dunes Golf Links, najdete asi hodinu cesty jižně od Melbourne. Nedaleko se nachází také mnohokrát oceňovaný golfový klub Royal Melbourne Golf Club, kde budete mít k dispozici hned dvě hřiště. Na Novém Zélandu je golf taktéž sportem číslo jedna, najdete tu asi 400 hřišť. Toužíte-li po skutečně neobyčejném zážitku, vydejte se na luxusní hřiště Kauri Cliffs, které je držitelem mnoha ocenění. Když budete mít štěstí, můžete během hry na pohádkovém pobřeží zálivu Matauri spatřit i legendárního kiwiho.
Všechny tyto golfové destinace, jsou samozřejmě jen pomyslnou kapkou v moři světových golfových hřišť, ale věřte, že stojí za vyzkoušení!