Tahle seznamka slouží jen krásným a atraktivním lidem. Může vám zvednout sebevědomí anebo jej také velmi rychle zredukovat. O čem je řeč?

Před necelými sedmi lety vznikla internetová seznamka BeautifulPeople.com. Nebylo by na ní nic zvláštního, jenže do této seznamky mohou zařadit svůj profil jen krásní a atraktivní lidé.

V roce 2009 se kolem této seznamky strhl boom. Spousta lidí zkoušela, zda se do seznamky dostanou. A spousta z nich dostala v cestě za štěstím jednoznačnou červenou. Princip totiž spočívá v tom, že před založením profilu nahrajete na server pouze svou fotku se základními registračními údaji a čekáte na výsledky hlasování už zavedených a ověřených uživatelů opačného pohlaví.

Ti vás pak na stupnici od jedné do čtyř hodnotí podle toho, nakolik atraktivní jim váš snímek připadá. A po osmačtyřiceti hodinách hlasování získáte buďto vstup do internetového prostoru krasavců, nebo vám zůstanou oči pro pláč a vědomí, že vás několik povrchních krásných osob odsoudilo jako ošklivého člověka.

girl-in-red-dress-1388569_1920

Plastiky a snaha o přijetí

Tiskem dokonce proletěly informace, že někteří odmítnutí lidé zašli v touze o přijetí tak daleko, že podstoupili plastickou operaci obličeje a vstup do seznamky zkusili znova.

A existuje několik příběhů zoufalých jedinců, kteří se prostě do virtuálního prostoru s nejkrásnějšími lidmi i přes několikero plastických operací a opětovné zakládání profilu nedostali, což vedlo k jejich depresím, pocitům méněcennosti, frustracím a závažným psychickým problémům.

girl-1361807_1920

Morální úpadek a povrchnost?

Už v samých začátcích po spuštění dánského seznamovacího portálu pro celý svět čelil generální ředitel Greg Hodge osočením z morálný plytkosti a povrchnosti nového serveru. Na druhou stranu byznys s atraktivními lidmi je zřejmě úspěšný, neboť na portálu roste počet přihlášených uživatelů.

Je ale fakt, že na BeautifulPeople.com možná najdete nádhernou ženu, která bude mít svou krásu navíc oficiálně potvrzenou tisíci uživatelů, ale záležet bude také na tom, jakou bude mít povahu a jak bude působit na své okolí. Protože, ač je to klišé, tak krása opravdu není všechno. A upřímně, server BeautifulPeople.com ryzí hodnoty tak úplně nepodporuje ani nevyzdvihuje.

beautiful-1274051_1920

Pokud ale každopádně najdete odvahu a zkusmo se zaregistrujete, přejeme vám mnoho štěstí a zdaru!

Foto: Pixabay